.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 37 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 37 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_lcap67%12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_rcap 67% [ 4 ]
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_lcap0%12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_rcap 0% [ 0 ]
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_lcap0%12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_rcap 0% [ 0 ]
12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_lcap33%12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»

12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»  Empty 12. HaFTaNıN KoNuSu: – «Kimsin, nesin, nereye bağlısın⁉»

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 22.03.21 13:55

*
➡ " “Allah’a bağlıyım!” " ⬅
*
Ev için zahire alışverişi yapıyordum. Orada çalışan bir genç, “Ben falan şeyhe bağlıyım, siz nereye bağlısınız?” dedi. Ben de, “Allah’a bağlıyım!” dedim. Genç, donup kaldı, daha da bir şey demedi.
*
Ben mesleğimi ve meşrebimi, “Sahabe mesleği” olarak görmekteyim. Onlar doğrudan Allah’a ve kendilerini Allah’a bağlayan Allah’ın Resulüne bağlıydılar. Ellerinde Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim, “Yaşayan, canlı Kur’an” olan Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) sünnet-i seniyyesi vardı. Kur’an onlar için aynı zamanda Anayasa idi. Kur’an’ı öğreniyor, güzelce okuyor, hükmü ile amel ediyor, daha sonra Allah’ın hükümlerini hâkim kılmak için çalışıyorlardı. Buna sed çeken küffarı ve onların engellerini ortadan kaldırmak için de cihat kılıcını kuşanıyorlardı.
*
Müslümanlara, Kur’an ve sünnet yolunu gösteren, insanları Allah’a kavuşturan bütün zevat-ı âliyeye büyük sevgim ve hürmetim var. İsimleri, ünvanları ne olursa olsun. İster şeyh densin, ister hoca densin, ister imam densin, ister molla densin, ister üstad densin, ne denirse densin. Şayet insanları kendine değil de Allah’a bağlamaya çalışıyorlarsa, hepsi de muhteremdir, hürmete lâyıktır, Rabbim sa’ylerini kabul eylesin. Zaten insanları Allah’a, Allah’ın kitabına, Resulullaha, Allah’ın dinine bağlamaya değil de kendine bağlamaya çalışan kişi, adı ve ünvanı ne olursa olsun müfsittir. Ciğeri beş para etmez. Onların yeri kalpler değil, çöplüktür.
*
Ben Allah’ın kuluyum. Bu kulluk bana muazzam bir hürriyet bahşetmekte… Hiçbir fâniye boyun eğmem. 12 hak tarikatın hepsini, bütün esaslarını bilirim. İtikatta imamlarım, İmam Eş’ari ile İmam Maturî’di’dir. Ancak İmam Maturidi’yi taklit ederim. Hak mezhepleri ve müçtehitleri kabul ederim. Ancak İmam-ı Âzam Ebu Hanife Hazretlerini taklit ederim. Zaruret halinde, diğer müçtehitlerin içtihatlarını da tatbik ederim.
*
Çocukluğumdan bu yana durmadan okurum. Dedem ve babam ticaret ehli idi. İlkokul birinci sınıftan itibaren tatillerde onlara yardım ederdim. Çok yorulurdum, ancak yüklü harçlıklar alırdım. O paraları nefsim için harcamaz, kitap alırdım. Mesela canım tatlı mı çekti, “sanki yedim!” derdim, o para ile kitap alırdım. Böylece daha ilkokul sonunda büyükçe bir kütüphanem olmuştu. Eserinden istifade ettiğim her müfessir, her müçtehit, her müceddid, her âlim benim hocamdır. O gözle bakmışımdır. Eserlerini okumadan önce de ruhlarına bir Fatihâ-i Şerife hediye etmişimdir. Bu bakımdan diyebilirim ki benim yüzlerce hocam var: Mezhep imamları, Şah-ı Geylani Hazretleri (Abdulkadir Geylani), Şah-ı Nakşıbend başta olmak üzere tarikat pirleri, Celaleddin Süyutî, İbn-i Abbas başta olmak üzere onlarca müfessir, İmam Gazali, İmam Rabbânî, Bediüzzaman Said Nursî, Molla Muhammed El Kersî ve daha isimleri buraya sığmayacak onlarca değerli şahsiyet…
*
Bütün okuduğum eserlerin hülasası şudur: Hayat, iman ve cihattan ibarettir. Sağlam imanı elde ettikten sonra, aslolan, İ’la-yı Kelimetullah için çalışmaktır. Ezan-ı Muhammedî’nin yeryüzünün her köşesinde okunması için gayret göstermektir. Allah’ın sevdiklerini sevmek, sevmediklerini sevmemektir. Rabbim, “Benim düşmanlarımı sevmeyin!” buyuruyor. Öyleyse başta şeytan olmak üzere şeytanın bütün yoldaşlarını sevmeyeceğiz. Rabbim, “Hıristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin!” buyuruyor. Öyleyse, “Baş göz üstüne ya Rabbi!” deyip küffarı dost edinmeyeceğiz.
*
Kendimi ve derdimi anlatmakta güçlük çekiyorum. Bu asrın insanı, “Yüzde yüz bizden olacaksın! Bizim meşrepten olacaksın, bizim bağlı olduğumuz zata bağlı olacaksın! Yoksa kitabını almayız, ortada kalırsın!” diyor. Ben de onlara ve onlar gibi düşünenlere şöyle diyorum:
*
“Ben Allah-u Azimüşşan’a bağlıyım. Sahabe mesleğindenim. Allah’ın dinine hizmet etmiş olan bütün ulemanın ayağının türabıyım. Hepsini seviyorum. Benim gayem, son yüzyılda büyük hücumlara maruz kalmış olan bu ümmete doğru bilgileri sunmak, tarihi anlatmak, dostunu, düşmanını tanıtmak, ‘gerçek İslâm siyasetinin esaslarını’ gözler önüne sermek. Ben o büyüklerimden şunu gördüm. Onlar eserlerini, insanlar beğensin, rağbet göstersin diye yazmamışlar. Allah razı olsun, yeter diyerek yazmışlar. Ben de öyle diyorum. Okursanız da canınız sağ olsun, okumasanız da… Ben istiyorum ki ‘Gurbetçi’ denilen milyonlarca insanın çocukları da doğru İslâmiyet’i, doğru tarihi öğrensin…”
*
Sözün özü, “Hasbunallah ve ni’me’l vekil!” diyorum. Beşere minnetsizlik kadar güzel bir şey yok. Ben Rabbimin kuluyum. Rabbimin kudretine, azametine bel bağlamışım. Bu da bana yeter. Elhamdülillah…
*
21 Ağustos 2020 - Milli Gazete, Burhan Bozgeyik tarafından kaleme alındı.
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics