.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 42 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 42 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_lcap67%Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_rcap 67% [ 4 ]
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_lcap0%Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_lcap0%Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_lcap33%Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.

Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi. Empty Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 11.10.21 11:41

🎗Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesini okuduktan sonra, aklınıza ilk şu gelecektir:
🎗”Aslında herkesin 4 eşi vardır.”
🎗İşte Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
🎗Etkileyici bir hikaye.

Zengin bir tüccarın 4 eşi vardı, her nedense tüccar 4.eşini çok seviyor ve ona ihtimam gösteriyordu. Bundan dolayı ona en güzel elbiseleri ve en güzel şeyleri alıp vermeye çalışıyordu.
3.eşini de en az 4. kadar seviyordu, o kadar güzeldi ki onunla gurur duyar ve onun herkesin görmesini isterdi, ancak başka bir adamla kaçar diye de her an endişe duyar ve korkardı.
2.eşini de severdi, o kendisinin hep sırdaşıydı, ne zaman ihtiyacı olsa o hep yanında olurdu. Bir problemi olsa, bir sıkıntıya düşse hemen ona danışırdı. Eşlerinin içinde en güvendiği oydu.
1.eşinin durumu farklıydı.Servetini, işini ve ailesini kurmakta onun önemli katkıları olmuştu. Ancak zengin tüccar ona aşık değildi. Her ne kadar tüccar onu sevmiyorsa da 1.eşi tüccarı çok derinden seviyordu ama adam bunun hiç bir zaman farkında olmadı, en az ilgilendiği oydu, hatta zaman zaman onu tamamen unuttuğu bile oluyordu.
Bir gün tüccar amansız bir hastalığa yakalandı, çok geçmeden kendisinin yakında öleceğini anladı. Sahip olduğu lüks yasamı ve 4 eşini düşünerek; "4 tane eşim ve lükse bir yaşamım var yakında öleceğim ve yapayalnız kalacağım" diye söylendi.
4.eşini yanına çağırdı ve "sana hep en güzel şeyleri aldım hep senin en güzel olmanı sağlamaya çalıştım ama şimdi ölüyorum ve öbür dünyada yalnız kalmak istemiyorum, benimle birlikte gelir misin? " diye sordu.
"Kesinlikle olmaz" diye cevap verdi karısı başka hiçbir sey söylemeden odayı terk etti.
Bu cevap tüccarın kalbini keskin bir bıçak gibi kesti.
"3.eşimi de en az onun kadar seviyorum" diye düşündü ve aynı soruyu 3.eşine sormaya karar verdi. "Hayatım boyunca seni çok sevdim ve hep seninle gurur duydum artık ölüyorum, öbür dünyaya giderken bana eşlik eder misin?" diye sordu.
3.eşi "hayır" dedi ve devam etti " hayat çok güzel ve devam ediyor artık başka biriyle olmak istiyorum, sen ölür ölmez evlenip başka birisinin olacağım."
Tüccar da hep bundan korkmuştu, aldığı cevap kalbini buz gibi yaptı.
Çaresiz ayni soruyu ikinci eşine sormaya karar verdi, o hep kendisine yardim etmiş idi en güvendiği oydu.
"Her zaman bana yardım ettin yine yardımına ihtiyacım var, ölüyorum ve yalnız kalmak istemiyorum, benimle birlikte gelir misin?" diye sordu.
2.eşi "Benden bunu isteme yaşadığın sürece sana her türlü yardımı yaparım, hatta mezarına kadar sana eşlik de ederim ama bundan fazlasını benden isteme" diye cevap verdi.
Bu cevap tüccarı kalbinden vurulmuş gibi perişan etti. Tüccar çaresiz bir şekilde düşünürken...
"Ben seninle geleceğim, nereye gidersen git seni hiç bırakmayacağım" diye bir ses duydu. Kafasını kaldırdı ve sesin geldiği yöne doğru baktı.
1.eşiydi.....bakımsızlıktan ve iyi beslenememekten dolayı oldukça zayıflamış olduğunu fark etti.
Tüccar içini çekti ve 1.eşine "sana zamanında çok iyi bakmam gerekirdi, çok özür diliyorum" dedi sessizce.
Zengin tüccarın durumu ortada ama aslında hepimiz bu tüccar gibi hayatımızda 4 tane eşe sahibiz.

YAŞAMDA HEPİMİZ DÖRT EŞLİYİZDİR.
DÖRDÜNCÜ EŞİMİZ VÜCUDUMUZDUR. ONUN GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN NE KADAR ZAMAN HARCARSAK HARCAYALIM ÖLÜNCE BİZİ TERK EDER.
ÜÇÜNCÜ EŞİMİZ SAHİP OLDUĞUMUZ SERVET VE STATÜMÜZDÜR. ÖLÜR ÖLMEZ BAŞKALARINA YAR OLACAKTIR.
İKİNCİ EŞİMİZ AİLEMİZ VE DOSTLARIMIZDIR. TÜM SORUNLARIMIZI PAYLAŞTIĞIMIZ BU KİŞİLERİN EN SON YAPABİLECEKLERİ ŞEY DÜNYADAN GÖZLERİ YAŞLI BİZİ UĞURLAMAKTIR.
VE BİRİNCİ EŞİMİZ RUHUMUZDUR AMELİMİZDİR. O BİZİMLE HER YERDE BERABERDİR.

Şan, şöhret, mal mülk uğuruna o ihmal edilen varlığımız.
Evet bu dünyadan giderken sizinle birlikte gelecek olan tek şey ruhunuzdur, umarım ölüm gelene kadar ona ihtimam gösterir,adaletli dürüst ve iyi bir insan olarak onun güçlü ve temiz kalmasını sağlarsınız....Ölüyü, (mezara kadar) üç şey takip eder: Ailesi, malı ve ameli. Bunlardan ailesi ve malı geri döner, ameli kendisiyle baki kalır.
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics