.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
Kimler hatta?
Toplam 29 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 29 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_lcap67%Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_rcap 67% [ 4 ]
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_lcap0%Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_lcap0%Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_lcap33%Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır..

Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır.. Empty Recep Ayı İstiğfar ve Tövbe Ayıdır..

Mesaj tarafından G@RiP* 02.07.10 9:01

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İmam Sadık'tan (a.s) nakledilen bir hadiste İmam (a.s) Resul-i Ekrem'den (s.a.a) şöyle rivayet etmiştir:
"Recep benim ümmetim için mağfiret dileme ayıdır. Bu ayda istiğfar edin (tevbe edin ve bağışlanma dileyin.) Zira Hak Teala[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çok bağışlayan ve rahimdir. Recep ayına "Asabb" (dökülen) denir; zira bu ayda benim ümmetimin üzerine çok rahmet dökülür. O halde şu zikri çok söyleyin:

"Esteğfirullahe ve es'eluhu't-tevbe."

"[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan mağfiret ve tevbe diliyorum."

İbn-i Babeveyh[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Salim'den şöyle rivayet etmiştir:

"Ben recep ayının sonuna bir kaç gün kala İmam Sadık'ın (a.s) yanına gitmiştim. Beni görür-görmez şöyle buyurdu:
"Ey Salim! Bu ayda hiç oruç tuttun mu?" "Hayır vallahi"
dedim "ey Resulullah'ın oğlu!" İmam (a.s) şöyle buyurdu: "O kadar sevap kaybetmişsin ki miktarını ancak [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (c.c) bilir. Bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın üstün kıldığı ve hürmetini yücelttiği bir aydır. Bu ayda oruç tutanları kendi ikram ve değerlendirmesine mazhar kılmayı kendisine farz kılmıştır. Salim diyor ki ben: "Ey Resulullah'ın oğlu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] eğer bu ayın kalan günlerini oruç tutarsam[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu ayda oruç tutanların sevabının bir kısmını elde etmiş olabilir miyim? diye sorduğumda şöyle buyurdu: "Ey Salim! Kim bu ayın sonundan bir gün oruç tutarsa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ölüm anındaki can çekişme ve rahatsızlıklardan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ölüm sonrasının dehşetinden ve kabir azabından kurtulur. Kim bu ayın sonundan iki gün oruç tutarsa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sırat'tan kolaylıkla geçer ve kim bu ayın sonundan üç gün oruç tutarsa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kıyamet gününün büyük korkusu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dehşet ve zorluklarından kurtulur ve kendisine cehennem ateşinden kurtuluş beratı verilir."
G@RiP*
G@RiP*
ÇALIŞKAN ÜYEMİZ
ÇALIŞKAN ÜYEMİZ

- Similar topics