.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 22 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 22 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_lcap67%Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_rcap 67% [ 4 ]
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_lcap0%Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_lcap0%Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_lcap33%Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren!

2 posters

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Empty Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren!

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 07.10.10 19:08

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İnanç ve ilmi birbirinden ayıran düzenin mahsulü olan edep yoksunu bir öğrenciye yakınan Mehmet Akif, uzun zaman önce bu konudaki serzenişini şu mısra ile kaleme almış;

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren!”

İlimsiz bir kişilik, kişiliksiz bir ilim… Birbirinden muhtelif ve münferit kavramlar değildir aksine et-tırnak misalidir. Ancak şu anki cüzi dini eğitim çarkında, gencecik beyinlere empoze edilen ilim(!) ALLAH’ın ayetlerine sansür uygulayacak kadar had tanımaz hale geldi.

Çarpık ve eksik eğitim düzeninde ve aile ortamında yetiştirilen çocuklarımızla ilgili bir diğer sonuç ki bunu şairlerin üstatlarından olan Necip Fazıl müşahade etmiştir şiirinin şu dizeleriyle;

Anne çocuk doğurur
Köpek soyundan azman!..

Ama gençlerin ekserisi her ne kadar din ile mutabık ortam ve koşullarda yetiştirilmemiş olsa da azımsanmayacak bir kısmı da İslamiyeti bilerek,tanıyarak velhasıl dinimizle iç içe yaşayarak büyümüştür ya içinde bulunduğu okul,iş,arkadaş çevresince kınanmaktan çekindiği için aslından uzak,yetiştirildiği şekilde değil de ne şekilde kınanmayacaksa o şekilde hareket eden bir gençlik halini aldı. Konuşması,giyinişi,oturuşu,yürüyüşü ile olması gerektiği gibi ya da olduğu gibi değil de olmasını istedikleri gibi davranmaya yeltenen bir nesil,gençlik… yani kişiliksiz… hangi ortamda nasıl davranılması hoş karşılanıyorsa o şekle giren sahte bir jenerasyon… böylesi insanlıktan, gençlikten, toplumdan ne kadar beklenti içine girilebilir ki ? fazla söze ne hacet;

cehle sorarsan, ilim
zehre sorarsan, derman
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren! Empty Geri: Bırak tahsili evlâdım, sen ilkin bir hâyâ öğren!

Mesaj tarafından demirci mustafa 07.10.10 20:45

Sleep

Allah'ım ne hallere geldik,yorulduk, baktıkça şimdiki düzene düzensizliklere,gençlere,ihtiyarlara,halimize perişanız Allah'ım,perişanız ama ümidimizide yitirmedik,ümidini yitiren Sen'den uzak olandır.(muhafaza eyle).

Allah'ım ağlamak ne kadar çare olur bilemiyorum ama eğer çare ise ağlarım,ağlarım sensiz geçen günlerime,sensiz olduğum anlara,bilmiyorlar diyen,utandığımızdan dolayı yüzüne bakamıyacağımız,Ümmeti!!! Ümmeti!!! diye Sana yalvaran Sevgililer sevgilisi Peygamber efendimize karşı çok mahcubuz,ne olur Allah'ım bizleri cümle ümmeti Muhammedi oraya geldiğimizde bize bakıpta O as. üzecek işlerle uğraştırma.

Affet Allah'ım çok pişmanım bir daha Senin yapma dediklerini yapmıyacağım,tevbe tevbe tevbe Yarabbiii...

Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.
demirci mustafa
demirci mustafa
SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ

- Similar topics