.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Salava10

Join the forum, it's quick and easy

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 42 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 42 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_lcap67%ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_rcap 67% [ 4 ]
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_lcap0%ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_rcap 0% [ 0 ]
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_lcap0%ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_rcap 0% [ 0 ]
ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_lcap33%ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI

2 posters

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Empty ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI

Mesaj tarafından belinay 09.05.10 19:13

İNANMAK ZOR. Ömrümde hiç böyle güzel günler yaşamadım. Ocak ayının başında bile yazdan kalma bir gün. Ortalık günlük güneşlik. Aslında benim bunlar sevdiğim havalar. Mavi göklerin altında, pırıl pırıl parlayan güneşlerin çocuğuyum. Uçarcasına yürüyorum sokağımda.

Adımlarımın hedefi belli. Minarelerden enfes bir ezan sesi yükseliyor. İnsanı ta kalbinden yakalayan. Bir yerleri düşünmeden edemezsiniz. En aziz en mübarek hatıraların kucağında olmak ne güzel. Rüzgâr saygılı bir eda içinde susmuş da dinliyor sanki ezanı. Kalbime dokunuyor bu sesin çağrısı. Ağlamaya ramak kaldı. O saf yanım, çocukluğum yanıbaşımda sızlıyor. Bu sesin ezelden sevdalısı. Sevdiklerimi arıyorum, babamı, babaannemi. Uzakta değiller biliyorum. Bir nefes dua kadar yakınımda bir yerdeler. Yalnız değiliz, Allah ile beraber olunca. Yalnız değiliz dilimiz duaya durunca.

Gözlerim sıra dışı bir şeyler arıyor. Dikkatle tarıyor her yanı. Beni cezbedecek bir şeyi yakaladım bile. İşte az önümdeler. Kucağımda bir çocukla annesi. Allah?ım, bu ne tatlı bir yüz, bu ne güzel bir uyku böyle. Salıvermiş kollarını, teslim olmuş adeta. Anneciğinin sağ omzuna dayamış altın sarısı başını. Anne de, şefkatle ve güvenle sarmış sarmalamış yavrusunu. Kıskandım doğrusu. Böyle bir fotoğrafımın olmasını çok isterdim. Öyleyse bu fikrimi onlarla paylaşmalıydım. Öyle de yaptım. ?Hanımefendi, sakın bu manzarayı kaçırmayın. Ne olur uyuyan yavrucakla beraber mutlaka bir fotoğrafınızı çektirin.? dedim. Kadıncağız şaşırdı önce. Yüzünde beliren tebessüm, tamam der gibiydi. Seri adımlarla yanlarından geçip, niye bunu söyledim diye sorguladım kendimi. Buldum nedenini. Hiç böyle bir çocukluk fotoğrafım olmamıştı. Belki de ona hasretlenmiştim. Anne ve yavrusunun birlikteliğini ne kadar güzel anlatacaktır böyle bir fotoğraf. Bir resim, bin kelimeye bedelmiş. Doğru. Bu söz yalan değilmiş. İnsan arıyor, poz vermeden fıtri bir ahval içindeki donmuş zaman karelerini arıyor. Belki de bengisu o anlarda gizli, kim bilir.

Annemle beraber çekilmiş fotoğraflarımı hatırlamaya çalıştım. O kadar az ki. Ah ediyorum şimdi. Her özel an için bir resmim olmalıydı. Uyurken, mamur gözlerle yataktan kalkarken, oruçluyken, iftarı açarken, binbir zorlukla sahur sofrasına yürürken. Ve daha nice anlar. Sayın bakalım. Beklenecek başka neler var. Bir yaşa gelince insan sadece ve sadece mutluluğun fotoğrafını arıyor albümlerde hatıralarda.

Bugün gözlerimde dallarda evlerde yüzlerde geziniyor. Kulaklarım farklı sesler arıyor. Güzellikleri görmek ve göstermek ne kutlu bir görev. Hayret? İnsanlar onca emek onca zahmet karşılığı birkaç eser görmek için sergilere gidiyor. Gözümüzün önünde açılan bu sergiden daha görkemlisi nerede var acaba. Bunu nasıl olsa her gün seyrediyoruz.diyeceksiniz öyle mi. Oysa her gün her güzellik her an yeniden yaratılmıyor mu? Bunu da mı olsun akledip düşünmüyoruz. Çok şükür birileri var, bunu yüksek bir ibadet ruhu içinde yapanlar var.

Sağa sola selam vermeden geçemiyorum. Hele satıcılar, sokak başları tutulmuş can dostlarım tarafından. Pazar günü manavlar balıkçılar berberler küçük çay ocakları bile açık. İşte şenlik bu. Her birinin macerası farklı ama netice aynı. Helalinden bir lokma rızık peşindeler. Kahramanca hayatı yaşamak sevdası kaplamış içini her birinin.

?Işığını önden gönder yavrum, kabirde önden giden ışık daha fazla aydınlatır? diyen annenin evladına duasını hatırlıyorum. Bizim satıcılar gözü tok dualı insanlar. Anne duasını duaların anasını alıp da çıkmışlar bu meydana. Tanıyorum birçoğunu. Boş değiller arkaları sağlam. Hele hiç yalnız değiller.

Anamın duaları üzerimde olmasa

Yıkılır sırtımı verdiğim duvar

Kopar, elime gelir tutunduğum dal

Kapımı çalmaz bahar (Yavuz Bülent Bakiler)
Dua ile ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
bounce
belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Empty Geri: ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI

Mesaj tarafından belinay 09.05.10 19:20

Annesiz insan kalesiz ve korumasızdır

Annesiz insan yalnızdır. Annesiz insan kalesiz ve korumasızdır. Kaç yaşında olursanız olun, hangi statüye gelirseniz gelin annesi olmayanın candan yananı yoktur. Böyle günlerde onları daha çok özleriz. Tütsülü bir yürekle sizi dinleyişlerini. Yüreğinizin dalgalarıyla şekillenen yüz hatlarını. Kalbin kartal kanatlarını üzerinize açışlarını. Kedersiz, endişesiz her şeyinizi bir tek ona açıp döküşünüzü. O yüreğin size dair en ufak bir art niyeti yoktur. Bir sevgi denizinin kıyısında yıkanırsınız. O şefkat güneşi ısıtır içinizi. Kadife yumuşaklığında bir el okşar saçlarınızı.
wink
belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI Empty Geri: ANALARIN DUASI DUALARIN ANASI

Mesaj tarafından Berzah 09.05.10 19:41

belinay demiş ki:

Işığını önden gönder yavrum, kabirde önden giden ışık daha fazla aydınlatır? diyen annenin evladına duasını hatırlıyorum. Bizim satıcılar gözü tok dualı insanlar. Anne duasını duaların anasını alıp da çıkmışlar bu meydana. Tanıyorum birçoğunu. Boş değiller arkaları sağlam. Hele hiç yalnız değiller.

Anamın duaları üzerimde olmasa

Yıkılır sırtımı verdiğim duvar

Kopar, elime gelir tutunduğum dal

Kapımı çalmaz bahar (Yavuz Bülent Bakiler)
Dua ile ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
bounce

Rabbim annelerimize hayırlı evlatlar eylesin bizleri ...
Güzel bir paylaşım belinay , emeğine bereket [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Berzah
Berzah
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

- Similar topics