.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 38 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 38 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_lcap67%"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_rcap 67% [ 4 ]
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_lcap0%"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_rcap 0% [ 0 ]
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_lcap0%"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_rcap 0% [ 0 ]
"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_lcap33%"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"

"Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"  Empty "Ervah-i tayyibe revayih-i tayyibeyi sever"

Mesaj tarafından belinay 30.12.10 22:28

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Dostum birden soruverdi :

- Bir insanin mutlu oldugu nasil anlasilir?

- Bilmem... Belki, gözlerinin parlakligindan, nesesinden, belki yüzüne vuran iç aydinligindan.

Dostum hepsini kabul eden ama yeterli bulmayan bir el isareti yapti :

- Bunlar dogrudur. Mutluluk saklanamaz. Mutluluk insanin içinden sizar, bir yerlere gider, orayi degistirir. Bir de kokusu vardir. Bilir misin, mutluluk kokar.

- Mutlulugun kokusu mu?

Dogrusu duymamistim. Dostum anlayisla bakti :

- Dogrudur, duymamissindir. Insanlar pek fark etmezler. Oysa, her ruh halinin kendine özgü bir kokusu vardir. Eger insanlar koku duygularini kaybetmeselerdi, bunlari da bilirlerdi. Ama birçok sey gibi bunu da kaybettiler.

- Yani önceden biliyorlar miydi?

- Elbette, biliyorlardi. Bak hayvanlarin birbirleriyle iletisim kurmalarinda koku nasil önemli bir rol oynar.

- Evet ama konusamadiklari için.

Dostum biraz sabirsiz, sözümü kesti :

- Insanlar konustuklari için artik kokuya gerek duymuyorlar, degil mi? Simdi sen bana insanlarin konustuklarini mi söylüyorsun?

Artik karsilik vermiyordum. Dinlemeyi sürdürdüm.

Dostum :

- Sen de biliyorsun ki insanlar gerçekte konusmuyorlar. Konusur gibi yapiyorlar. ögrendikleri sözcükler var. Birbirlerine onlari söylüyorlar. Gerçekte çok aci, çok az zaman için konusuyor. Onlara da dikkat et, duygu sözcükleri yoktur. Birbirlerine söylemeleri gereken sözleri söylerler. Onun için de çogunlukla birbirlerini dinlemezler.Gerçekte konusmayan, gerçekte dinlemeyen insanlar iki önemli iletisim aracini da kaybettikleri için artik anlasamaz hale gelirler. Koku ve dokunma. Iste gerçek iletisimin iki yolu. Insanlar ikisini de unuttu.

Onu biraz kiskirtmayi denedim.

- Simdi insanlar birbirlerini koklasinlar mi diyorsun?

Umutsuz ve kirgin bakti :

- Keske ne dedigimi anlasalardi da söyleseydim. Koklamak, öyle incelikli bir duygudur ki, bugünün insanina ögretilmesi gerekir. Zavalli koku alma duyumuz. öylesine kötü kokularla bozuldu ki, yeniden egitilmesi gerekiyor. Biliyor musun, insanlar insan kokusu bile alamiyor. Bir cocugun kokusu. Yasli insanin kokusu. Umudun kokusu. Bezginligin kokusu. Hayata kirilmanin kokusu. Mutlulugun kokusu. Insanlar bütün bunlari unuttular. Dokunma da öyle. Insanlar bunu da unuttu. Bir elin el üstüne konmasi. Bir omuzun omuza dayanmasi. Bir sirtin sirta dayanmasi. Ayaklarin birbirine sarilmasi. Bedensel dokunma. Unuttugumuz ne çok sey var.

Günümüz insanini savunmak istedim :

- Ama sözcükler var, yazi var. Belki o yüzden unutmusuzdur.

Dostum biraz dalginlasti :

- Evet yalanlarin araci sözler, yalanlarin araci yazilar. Bir türlü içimizden geleni söylemeyi, yazmayi bilemedigimiz için yalanlarimizin araci olanlar. Beden yalan söylemez. Bunlar gerçekleri iletir. Sadece gerçekleri.
belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

- Similar topics