.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Sanallaşmış müslümanlar!!! Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Sanallaşmış müslümanlar!!! Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 39 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 39 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Sanallaşmış müslümanlar!!! Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_lcap67%Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_rcap 67% [ 4 ]
Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_lcap0%Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_lcap0%Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_lcap33%Sanallaşmış müslümanlar!!! Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Sanallaşmış müslümanlar!!!

4 posters

Sanallaşmış müslümanlar!!! Empty Sanallaşmış müslümanlar!!!

Mesaj tarafından demirci mustafa 06.10.10 21:52

Sanal alemde olsa,gerçek alemde olsa,müslüman müslümandır.
Dışarıda şöyle içeride böyle,olanların vasıflarını hepimiz biliriz.Forumlarda olmamım gayesi,İslami faaliyette bulunma,buralardaki ilimlerden bilmediklerimi öğrenme,birbirimizi teşviktir.
Nefsin istek ve arzusu,ölene kadar bitmez,ben kendimden eminim diyen birisi,yanılır ve yanılgıya düşer,ayıpladığı şeyde muhakkak başına gelir.
Sanaldayız diye bizi görmüyorlar diye,söylenmeyecek sözler söylemek bizi samimiyetten uzaklaştırır,karşımızda bize beslenen muhabbetide alır götürür.
Yazdığın samimi bir soruya nefsine dokundu diye,dini bir kenara bırakarak cevap verenler,şöyle yaparım böyle yaparım diyenler,nerede kaldı İslami hizmet nerede kaldı,kardeşliğimiz.
Bunları yazarken asla kimseyi ayıplamak veya küçük düşürmek gibi bir niyetim yok sadece sizlerle dertleşmek,içimde olan bazı sorulara sizden cevaplar beklemektir.
Şimdiye kadar sayısını unuttum,bir çok adı İslami olan forumlara üye oldum,hataları kusurları elimizden geldiği kadar,yapmayalım etmeyelim diye rica ederek ikazlarda bulunduk,ama ne yazıkki bunları söyledik diye,yapma kardeşim dediğim etme kardeşim dediğim kardeşler,hakaretvari cevaplar nefsi sözler ettiler,sevdiğimiz saydığımız,çok gönül dostunu oralarda bırakarak ayrılmak zorunda kaldık.
Bunları söylerken kendimizde hata kusur yokmudur diyede kendimize baktık,araştırdım acaba bizmi yanlış yapıyoruz diye ama güvenilir kaynaklardan öğrendiğimiz bilgilerde aynı,ne yapacağımızı şaşırdık ya deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin diye bir deyim vardır.
Bizde hep ayrılan ve acı çeken olduk,ama bu acıyı bizi bıraktı bak samimi olsa idi bırakmazdı diyenler adına çekiyoruz.

Üzülerek bu gördüğüm sanal alemin İslami odalarında çok yaşadım,hayırlısı diyorum belkide böyle hayırlıdır.

Bunları neden aktardım biz içimizi size döktük teselli bulalım buralardada aynı acıyı yaşamayalım diye,sanal alemin içinde sanallaşmayalım diye.....

Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.
demirci mustafa
demirci mustafa
SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ

Sanallaşmış müslümanlar!!! Empty Geri: Sanallaşmış müslümanlar!!!

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 07.10.10 11:26

Müslüman duruşu İslam dinin akidesi olarak her yerde mü'min sıfatının gereğini ortaya kurması demektir.

Zamana ve mekana göre değişen sadece araç ve gereçlerdir. Günümüz teknolojisinde hızla büyüyen bilgisayar ve internet bu bağlamda oluşan sanal alem tabiriyle yer bulmuş imkanları ve ihtiyaca binaen insanların istifade ettiği araclardır. Bunları kullanan müslümanlar müspet olarak ve müspet kalarak bu alandan yararlanabilirler.

Diğer taraftan bu ortamın içerisinde yer bulan formlar ve islami nitelikli, dini içerikli sitelerin bünyesinde cereyan eden kişilerin yanlış tutum ve amacının dışında hareketlerle samimi gönülleri ve ortamı zedelemektedir.

Bu ortamda bir süredir bulunmuş, dini sitelerde her konum da görev almış biri olarak nice hadiselere şahit olmuşuzdur. Reyting kaygısı güden, mesaja endeskli tutum sergileyen, kıskançlık, çekememezlik, hadeslik düşüncelerle olan yaklaşımlar, üye sayısının yüksekliğiyle mağrurlanan bu uğurda herşeyi kendilerine mübah görenlerimi ararsınız. Allah rızası istikametinde yürütülen çalışmaların dışında gelişen olaylar samimiyetsizlik, ciddiyetsizlik ve talihsizliklerdir. Hiç kimse ben dört dörtlük bir insanım diyemez. Herkesin hata kusuru olabilir Burada esas olan hata ve kusurlarda ısrarcı olmamak, birbirimize hoşgörülü ve toleranslı davranmalı. Hele hele hakaret vari söylerde bulunmak, kırıcı olmak müslümana yakışmayan bir davranış şekli olup yüz yüze olmayan klavye kabadayılığı yapanların düşüncelerine, hal ve hareketlerine çeki düzen vermesi isabetli bir karar olur. Maksatı aşan bu tutum ifade edilegelen söylemler bilgimizin eksikliği, ideal müslüman olamayışımızın zaafı ve gafilane dünyevi bir yaşamın göstergesi olabilir bizler için.

Rahman bizlere Akıl, izan, şuur ihsan eylesin. Fevri ve nefsi çıkışlar bizlere birşey kazandırmayacağı gibi, bizlere çok şey kaybettirdiği aşikar.

Sizlere müspet nezih bir ortam oluşturma adına sade ve mütevazi bir çalışma olan formumuz halis niyet ve güzel düşüncelerle aktif hale getirilmiş olup hizmet esaslı programıyla anlayışı oluşturan unsurlar İman, İlim, Akıl, İrade dahilinde Allah'ı Tanımak, emirlerindeki incelikleri anlamak ve kul olmak içindir. İlimden murad maksadı anlamaktır. İlim, bilmek için değil, yaşamak içindir.

Kaliteli / Seviyeli / Özgün bir plan proje dahilinde özenle şeçilen çalışmaların yer aldığı paylaşımlardan istifade ediyoruz inşaALLAH

ALLAH İÇİN YAZIYORUZ İnşaallah RABBİMİZ BİZLERDEN HOŞNUT OLUR.

İçimizde olanı böyle vesileler dahilinde faydalı olabilirsek ne mutlu bizlere diyerek ... ve de esasında kendi nefislerimize dokundurma gayreti içinde ...

Amacımız inşaALLAH Allah'ın rızası dahilinde sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde bir kardeşlik plartformu oluşturmak ve birbirimize fayda sağlamaktır.

Ameller niyetlere göredir. Cenab-ı Hakk herkesi samimiyeti ölçüsünde muvaffak kılsın.

Gayret bizden Tevfik [Başarı] Nusret [Yardım] Allah'tandır. Şimdiden Hüsnü Zanlarınıza bi'l mukabele derken. Hizmetlerinizi Allah daim etsin. Yolundan ayırmasın. Sizlerin başarılı çalışmalarınının artarak devam etmesi ve İnşaALLAH daha nice hayırlı çalışmalara imza atmanız duasıyla...

.☆☆ " Sevgi, saygı ve hürmetLerimLerimizLe... " ☆☆

İrFaNMeCLiSi & RaH-ı AŞK ®2010

HakkınEmrinde… Halkın Hizmetinde…

…BiZi iZLeMeYe DeVaM eDiN…

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından Bi_iznillah 07.10.10 17:54

demirci mustafa demiş ki:Sanal alemde olsa,gerçek alemde olsa,müslüman müslümandır.
Dışarıda şöyle içeride böyle,olanların vasıflarını hepimiz biliriz.Forumlarda olmamım gayesi,İslami faaliyette bulunma,buralardaki ilimlerden bilmediklerimi öğrenme,birbirimizi teşviktir.
Nefsin istek ve arzusu,ölene kadar bitmez,ben kendimden eminim diyen birisi,yanılır ve yanılgıya düşer,ayıpladığı şeyde muhakkak başına gelir.
Sanaldayız diye bizi görmüyorlar diye,söylenmeyecek sözler söylemek bizi samimiyetten uzaklaştırır,karşımızda bize beslenen muhabbetide alır götürür.
Yazdığın samimi bir soruya nefsine dokundu diye,dini bir kenara bırakarak cevap verenler,şöyle yaparım böyle yaparım diyenler,nerede kaldı İslami hizmet nerede kaldı,kardeşliğimiz.
Bunları yazarken asla kimseyi ayıplamak veya küçük düşürmek gibi bir niyetim yok sadece sizlerle dertleşmek,içimde olan bazı sorulara sizden cevaplar beklemektir.
Şimdiye kadar sayısını unuttum,bir çok adı İslami olan forumlara üye oldum,hataları kusurları elimizden geldiği kadar,yapmayalım etmeyelim diye rica ederek ikazlarda bulunduk,ama ne yazıkki bunları söyledik diye,yapma kardeşim dediğim etme kardeşim dediğim kardeşler,hakaretvari cevaplar nefsi sözler ettiler,sevdiğimiz saydığımız,çok gönül dostunu oralarda bırakarak ayrılmak zorunda kaldık.
Bunları söylerken kendimizde hata kusur yokmudur diyede kendimize baktık,araştırdım acaba bizmi yanlış yapıyoruz diye ama güvenilir kaynaklardan öğrendiğimiz bilgilerde aynı,ne yapacağımızı şaşırdık ya deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin diye bir deyim vardır.
Bizde hep ayrılan ve acı çeken olduk,ama bu acıyı bizi bıraktı bak samimi olsa idi bırakmazdı diyenler adına çekiyoruz.

Üzülerek bu gördüğüm sanal alemin İslami odalarında çok yaşadım,hayırlısı diyorum belkide böyle hayırlıdır.

Bunları neden aktardım biz içimizi size döktük teselli bulalım buralardada aynı acıyı yaşamayalım diye,sanal alemin içinde sanallaşmayalım diye.....

tamamen katılıyorum...
aynı olayları bende yaşadım...
yıllarca emek vermeye ,hizmet etmeye çalıştığım, gönlümün odası olarak gördüğüm siteden söylediğiniz sebebler yüzünden ayrıldım...

burada olmaktan mutluyum...
acizane sizlerle hizmet etmeye ,bildiklerimi paylaşmaya ,bilmediklerimi öğrenmeye çalışıyorum...
Rıza Abi yi yakından takip etmeye ,şiirlerini, makalelerini ,paylaşımlarını okumaya özen gösteriyorum...
türkçeyi düzgün kullanmasına, üslubuna hayranım...
diğer kardeşlerden olduğu gibi kendisinden çok şey öğreniyorum...

paylaşım için teşekkür ederim...
bilvesile bende düşüncelerimi paylaşmış oldum....

SELAM VE DUA İLE....

Bi_iznillah
Bi_iznillah
SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ

Mesaj tarafından demirci mustafa 08.10.10 22:03

Görüşleriniz tavsiyeleriniz için Allah cc. razı olsun.

Sadece üzüntüm geride bıraktığım samimi dostlarım değil,oralarda aynı hataya ısrarla devam edenlerede çok üzülüyorum.
Birde siz gidersiniz,bir başkası gelir mantığı yürütenlerin halinede üzülüyorum.
Gerçekten şu sanal alemde samimi dost arkadaş bulmak çok önemli,karşıdakinin samimiyetini nasıl anlarsınız,onu irdelersiniz hatta sinirlendirecek sözler edersiniz,o karşıdaki kardeş,yine bildiği doğrudan şaşmaz,size yine bildiği ve sizi felaketten uzak tutacak sözleri eder.
Hayırlısı olsun,ayrılıktada belki hayır vardır.
Yönetici kardeşlerimiz,sorumlu olsun genel sorumlu olsun,seçerken çok titiz davranmalıdırlar sonra,bu seçilen kardeşlerimiz sıkıntılı durumlara düşürebiliyor.

demirci mustafa
demirci mustafa
SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ

Mesaj tarafından RüveYde 09.10.10 12:37

Özde bir sözde bir olmak dini bütün mü'minin görevi ahlakı...Öyle isek sanal ya da gerçek riya,yalan,kötü ahlak işimize karışmaz.
Nefsimizin peşinden gidiyorsak bozguncu,kırıcı,riyakar olmak için zaman mekan farketmez.Zira nefs bu gibi insanı insanlık vasfından çıkaracak emirler verir.
Yol doğru olunca Allah ın koyduğu kurallara riayet etmek isteyen ,peygamber ahlakıyla ahlaklanmak isteyen ruhu temiz din kardeşleri ne güzel buluşuyor.
İstediğini istediği yerde toplayan Rabbimiz bu güzel ortamı bize sağlayan abimiz Rıza Berkan dan kıymetli gönül dostlarından razı olsun.

Ümmet olma bilinci cemaatimizin arzusu daim eyle Ya Rabb!

Rıza-i ilahi cemaatimizin arzusu nail eyle Ya Rabb!
RüveYde
RüveYde
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics