.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_lcap67%Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_rcap 67% [ 4 ]
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_lcap0%Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_lcap0%Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_lcap33%Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Gariplerin Hakkı İçin ''evet ''

3 posters

Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Empty Gariplerin Hakkı İçin ''evet ''

Mesaj tarafından RüveYde 12.09.10 11:13

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Başarılı, güçlü ve gururlu insanları, EVET /HAYIR adına tertiplenen şu sert kamplaşmada dinleyedurdunuz bugüne kadar...
Bense size
küçük ama gerçek bir hayat öyküsüyle... Başarı değil, başarısızlık üzerinden. Güç değil, güçsüzlük üzerinden. Gurur değil ama kişilik ve
ferdiyet üzerinden sınava dönüşmüş ince bir hayattan bahsedeceğim.
Dün
Beyazıt taki Kitap Fuarında imza günüm vardı. 13 yıl aradan sonra okul arkadaşım çıkıp gelmiş, ihtiyar annesiyle... Dünyalar benim oldu, hemen yanıma aldım, çay ikram ettim, iskemleye buyur ettim, elimden bu geldi ancak... Onu en son 28 Şubat 1997 de edebiyat öğretmenliği yaptığı lisede başörtüsünden dolayı üst üste geçirdiği soruşturmalar, aldığı disiplin cezaları ve en sonunda meslekten atılmaya kadar giden zorlu süreçten hatırlıyorum... İşçi emeklisi ve hasta bir baba, yaşlı bir anne... Sanki zaman içinden geçip aktığı o kum saatinde kırılıvermiş,
sanki hiç işlememiş 13 yıldır, sanki arkadaşım Ashabı Kehf in mağarasında, Kıtmir in yanına sokulmuş, kıvrılmış da uyumuş gibiydi...
Onun ilk örtündüğü günü de hatırladım. Dereceyle bitirdiği okulunun son günlerinde karar vermişti örtünmeye. Sonra master yapmış, örtüsü sebebiyle akademik kariyerine devam edememiş, geçimini ve yaşlı ebeveynine bakabilmek için öğretmenlikte karar kılmıştı... 28 Şubat ın tank paletleri üzerinden geçmiş gibi geldi sanki onu dinlerken. 40 derece sıcak var İstanbul da. Arkadaşım üzerine giyeceği tek giysisi olan kışlık mantoyla çıkagelmiş Beyazıt a, birkaç otobüs değiştirmişler.Bakkaldaki gazeteden okudum imza günün varmış dedi gülümseyerek. Mantosuna baktığımı fark edince, Olsun dedi, Biraz sıcak ama, olsun... Başında hayli eski bir dolama, rengi soluk. Oysa çok dikkat ederdi eskiden giyinip kuşandığına. Yüzü yine güzel, yine parlak, ama gözlerinin kenarlarında kederli nehir yatakları kurulmuş... O nehirde kimbilir hangi seller aktı, hangi seller akacağı denizleri bulamayıp da,kalbine doldu... Evlenmemiş. Olsun dedi... Bir ara çenesinden tutup sevmek istedim onu çocukluğumda yaptığım gibi. Elim boynundaki garip birşeye çarptı. Böyle balon gibi, torba gibi, örtüsünün altında ne olduğunu hemen anlayamadığım garip bir şey... Guatr dedi. Batı Çalışma Grubu nun bana hediyesi diyerek gülmeye çalıştı... 98 den beri işsizmiş. Babası vefat etmiş. Babasının sigortasından faydalanıyormuş, ameliyat olacak durumu yokmuş. Zaten zayıftı. Birtüy kadar hafiflemiş.Olsun dedi... Başını açmamış. Çok güzel rüyalar görüyormuş. Olsun dedi... Eski bir not defteri çıkardı, telefonumu kaydetti. Bana da kiracı oldukları evin alt katındaki bakkalın numarasını verdi, telefonları uzun zamandır kesikmiş. Olsun dedi...
Dünya zindan kesildi bana. Ramazanın 17 msiydi... Onu kimse bilmiyor ve işitmiyordu... Sahabilerle havarilerden başka tanıdığı kalmamıştı yeryüzünde... Anneme dedi. Anneme çok üzülüyorum, ona o kadar yük oldum ki; bak sana ekmek getirdim diyebilmeyi ona, çok isterdim dedi... Dünya yandı... Külleri göğe savruldu o an. Beyazıt Camii nin mahyaları ağladı. Kitaplar, şiirler, çocuklar, ateşten bir çemberden geçiyormuş gibi geldi o anda...Söyler misiniz, ben Batı Çalışma Grubunu nasıl sevebilirim?Söyler misiniz, ben 28 Şubat ı nasıl affedebilirim?Söyler misiniz, arkadaşlarıma neler yapıldığını nasıl unutabilirim?
Anayasa?ya EVET mi diyelim, HAYIR mı?
Bu kamplaşmanın beni zerre kadar heyecanlandırmadığını söylemeliyim...
Çünkü Anayasa beni ilgilendirmiyor.
Çünkü sizin Anayasanızın gözleri önünde yok olduk biz...
Buharlaştık.
Görünmez kıldı bizi kanunlarınız.
Ben ve arkadaşlarım ne Anayasa nın, ne de kanunların önünde var kılabildik kendimizi.
Siz, bizler yok sayılırken, imha edilirken hiçbir şey yokmuş gibi yaşamaya devam edenler... Buna nasıl dayandınız?..
Bunu nasıl
kaldırabildi yürekleriniz? Gözlerinizi mi çıkardınız yuvalarından bizi
görmemek için? Kulaklarınızı demirle mi tıkadınız işitmemek için?
Yüreklerinizi çimento döküp dondurdunuz mu?
Buna nasıl dayandınız?
Şimdi,
gençlerin umutlarını kıran, kadınları hayatın dışına iten, çocukların
yaşamını solduran, tüketen bu Darbe Anayasası nın değişmesi
gerekiyor...
Anladınız mı?! Değişmesi gerekiyor!..
Arkadaşım gibi binlercesini imha eden sürece ?Dur? demek için. Gariplerin hakkı için... EVET!
Sibel Eraslan
RüveYde
RüveYde
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Empty Geri: Gariplerin Hakkı İçin ''evet ''

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 12.09.10 12:25

Evet demek için bir sebep yeter ki, bizler onunla da yetinmiyoruz ve yetmez fakat evet, tabii ki evet, illaki evet diyoruz. Daha sonrasındaki gelişme ve değişimlerin başlangıcı olsun diye böyle diyoruz. Kulaklarımızı tıkayıp, gözlerimizi kapatırsak olmaz. Bu değişime, bu gelişmeye, bu maddelere milletimizin evet yönünde karar vereceğini aşikardır. Umuyorum ki milletimiz, kuvvetli ve kararlı evet diyecektir. Hayır’lara hayır denmez ki. Şimdiden milletimize evetli ve uğurlu olsun inşaallah”
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Gariplerin Hakkı İçin ''evet '' Empty Geri: Gariplerin Hakkı İçin ''evet ''

Mesaj tarafından Bi_iznillah 12.09.10 15:04

akşama iki sevinç birden yaşayacağız inşaALLAH...
Basketbolda dev adamlarımızın şampiyonluğu ile birlikte açık fark ile evet çıkacak inşaALLAH....

YÜCELER YÜCESİ MEVLAM YARDIMCIMIZ OLA İNŞAALLAH....
Bi_iznillah
Bi_iznillah
SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ

- Similar topics