.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_lcap67%Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_rcap 67% [ 4 ]
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_lcap0%Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_lcap0%Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_lcap33%Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında

Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında Empty Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında

Mesaj tarafından RüveYde 24.08.10 13:13

Gözümü Gördüm, Âmâ Aynasında

VAPUR iskelesinin bekleme salonundayım. Araba vapuru kıyıya iyice yakınlaştı Ben onu izlerken, iki âmâ bastonlarıyla tık tık gelip oturacak yer aradılar. Yanımdaki koltuklar boştu, oradakiler hep birlikte
onları oturttuk Bunlar arkalarına dayanmışlardı ki vapur da iskeleye yanaşmaya başladı Derken herkes vapura binme, işe yetişme telâşıyla vapura doğru yürüdüler. Bekleme salonunda sadece ben ve iki âmâ kalmıştık. Yardım teklif ettim .Sevinerek kabul ettiler .Onlar birbirinin koluna girdiler, ben de birinin koluna girdim, küçük adımlarla yürümeye başladık

Turnikelerden vapura varmak için ne kadar uzun ve adım başı engellerledolu bir yürüyüş yapmak gerekiyormuş, ilk defa farkına vardım. Halbuki her zaman orayı üç beş adımla geçip vapura binip gidiyordum. Benim için gayet sıradan, yapageldiğim bir şeydi bu. Fakat onlar için o iki adımlık mesafe bile, göze alınması ve ondan sonra da gerçekten dikkatle, endişeyle ve adeta diken üstünde yürünmesi gereken çok ciddi bir yol idi.Bana ise gayet kolaydı, fakat bu kolaylık Allah’ın, bana lütfettiği iki adet gören gözle mümkün oluyordu.

Küçük adımlarla ilerlerken, bir yandan da tanıştık; isimleri, Semih ve Muazzez imiş Semih bana, “Siz çok iyi birisisiniz” dedi “Yardımcı olmanız bizi çok rahatlattı” Meğer yollarda yürüyebiliyor, fakat vapurlakarşıya geçmek için yardıma ihtiyaçları oluyormuş

Ben bu yaptığımı, öncelikle bir insanlık görevi olarak yapıyordum .Onlara, “Her insan iyidir” dedim, “Allah, her insanı iyiliklerle donatıp gönderir dünyaya, ancak bazıları bu iyi taraflarını zamanla bir şekildeunuturlar”
Tebessüm ettiler

Derken vapura binmiştik, onları düşmeden yolculuk yapacakları emniyetli bir yere götürdüm
Semih bir hatırasını da gülerek anlattı, o arızalarını aşmış mutlu olabilmenin sırrını çözmüş biriydi:

Bir gün metroya binmiş ve sarsıntıdan dolayı da kendine bir an önce oturacak bir yer bulma telâşına girmiş. Kimse de yardımcı olmadığı için baston yardımıyla oturma yerinin kenarı diye tahmin ettiği bir yere
dokunmuş “Hah buldum!” deyip, bırakıvermiş kendini koltuğa. Bırakmasıyla birlikte bir bağrışmadır kopmuş. Sesini duyduğu adam, “Kör müsün be kardeşim üzerime oturuyorsun, patlatacam başına şu çantayı” diye
kükremiş Semih de “Elbette körüm” demiş, “Görsem oturur muyum…”

Bunları anlatırken de, bitirince de gülüyordu .Beraberce epey güldük

Karşıya varınca vapurdan yine beraber indik Sonra vedalaşıp ayrıldık Onlar yollarına gittiklerinde arkalarından teşekkür duygularıyla baktım. Görmeyen gözleriyle, bana hiç dikkat etmediğim çok şeyi göstermişlerdi

Bu yaşıma kadar gören gözlerim, görme nimetinin hayatımı ne kadar kolaylaştırdığını görememişti Allah’a gördüğüm saniyeler adedince şükrettim Fakat gören iki gözün karşılığı olarak çok az bir şükürdü bu…
RüveYde
RüveYde
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics