.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Salava10

Join the forum, it's quick and easy

HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 40 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 40 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_lcap67%HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_rcap 67% [ 4 ]
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_lcap0%HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_rcap 0% [ 0 ]
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_lcap0%HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_rcap 0% [ 0 ]
HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_lcap33%HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi

HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi Empty HaSeNaT 4 ve En YeNi öZELLiKLeRi

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 02.03.10 19:56

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

• Arapça Kuranı Kerim sözlüğü (Kuranı Kerim Lugatı -
    Mahmud Çanga) eklendi.

• 1036 sayfalık Recep Aykan fihristi eklendi.
  • Sesli not alabilme özelliği eklendi.
  • Panoya kopyalama ve yapıştırma özelliği eklendi.
  • Ayetleri sekmeler arasında taşıma ve kopyalama özelliği
    eklendi.

• Sekmede yapılan değişiklikleri geri alma özelliği
    eklendi.

• Sekmeler programın sağ tarafına alındı ve daha
    kullanışlı bir hale getirildi.

• Sekmelerde sureleri filtreleme özelliği eklendi.
  • Word'e aktarmadaki sorun giderildi.
  • Windows 7 uyumsuzluğu giderildi.
  • Bazı metinlerde tashih hataları giderildi.
  • Ve daha birçok ufak yenilik ve iyileştirme yapıldı.

Sistem : Windows XP, Windows Vista, Windows 7

• 1 gb ram,
  • Hasenat programı için 60 mb disk alanı
  • Hatim paketleri için - Opsiyonel (Eğer yüklerseniz 1 hatim paketi için asgari 600 ila 800 mb disk alanı)
  • 2 ghz ya da üstü işlemci.
  • Rahat bir çalışma için 1024 X 768 ekran.

Hasenat 4, Windows XP, Vista ve Windows 7 üzerinde test edilmiştir. Daha önceki sistemlerde test edilmemiştir.

Programı Kaldırmak için :Hasenat 4'ü bilgisayarınızdan kaldırmak isterseniz,
Kontrol panelinden, Program Ekle Kaldır'ı seçin daha sonra gelen pencereden Hasenat 4'ü seçin ve kaldıra tıklayın.

• Programı kullanmadan önce mutlaka Yardım dosyasına bir göz gezdirin ve programı kullanırken yardım dosyasına başvurun.
  • Programın kolay ve fonksiyonel bir yedekleme modülü mevcuttur. Buradan programınızı belirli aralıklarla yedeklemenizi öneririz.
  • Program güncellemeleri ve programda kullanılan metinlerle ilgili (yeni çıkacak metinler, tashihler) gelişmelerden anında haberdar olabilmeniz ve programı anında güncelleyebilmeniz için, Hasenat 4'ün Ayarlar > Genel Ayarlar sekmesinden güncelleme kutusunu işaretli bırakmanızı öneririz.

Önemli not : Hasenat 4 kurulum programının içinde Hatim Ses paketi yoktur, hatim ses paketlerini ayrıca indirip kurmanız gerekir. Hatim ses paketleri sadece Hasenat 4 programı ile kullanmak içindir. Sitemizdeki diğer hatim programları ile uyumlu değildir.
Önce Hasenat 4 programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

• Sonra hatim paketlerinden dilediğiniz birini
    bilgisayarınıza indirin. Hatim paketinin üstüne çift tıklayın, hatim
    paketi otomatik olarak kendini Hasenat 4 programının altına kuracaktır.

• Hatim paketini kaldırmak isterseniz, Kontrol
    panelinden, Program Ekle Kaldır'ı çalıştırın, oradan hatim paketini
    bulun ve kaldır deyin.

• Hatim paketleri, dosya boyutlarının büyüklüğü
    sebebiyle iki kalite olarak hazırlanmıştır. Linklerin yanlarında
    kalitesi ve dosya boyutu verilmiştir. Ayrıca linklerin altında
    indirmeden önce ses kalitesini dinlemeniz için (ok işareti) buton
    konulmuştur.

Önemli not :Hasenat 4, sadece kendi sistemine uygun hazırlanmış Hatim paketleri ile çalışır.

Hasenat 4 sürümüne eklenenler :

• Recep Aykan'ın 1036 sayfalık Kur'an fihristi programa eklendi.
  • Ayettteki (Arapça metin üzerinde) bir kelimenin üzerine gelindiğinde Mu'cem ul-Mufehres
    fihristine göre kelimenin geçtiği diğer ayetlerin Arapça ve Türkçe mealleri ile birlikte yeni bir pencerede görüntülenmesi eklendi,

• Ayettteki (Arapça metin üzerinde) bir kelimenin üzerine çift tıklandığında açılacak pencerede kelimenin sözlük anlamlarını görebilme (Kuranı Kerim Lugatı - Mahmut Çanga) özelliği eklendi,
  • Panoya kopyalama ve yapıştırma özelliği eklendi.

• Ayetleri sekmeler arasında taşıma ve kopyalama özelliği eklendi.

• Sekmede yapılan değişiklikleri geri alma özelliği eklendi.

• Sekmeler programın sağ tarafına alındı ve daha kullanışlı bir hale getirildi.

• Sekmelerde sureleri filtreleme özelliği eklendi.

• Word'e aktarmadaki sorun giderildi.

• Windows 7 uyumsuzluğu giderildi.

• Bazı metinlerde tashih hataları giderildi.

• Sesli not alabilme imkanı eklendi,

• Ayetlerin öncesini ve sonrasını ekleme özelliği eklendi.

• Sekmedeki sure ve ayetleri yeniden sıralama özelliği eklendi.

• Sekme özelliğini değiştirme özelliği eklendi.

• Ve daha birçok ufak yenilik ve iyileştirme yapıldı.

Hasenat 3.1 güncellemesindeki geliştirme ve iyileştirmeler :

• Hatim modülü programdan çıkarıldı. Programdan bağımsız ve tek başına kullanılabilir hale
    getirildi. Artık hatim modulünü ister Hasenat 3 programının içinden, isterseniz de Hasenat 3 programını açmaksızın, Başlat menüsünden kullanabileceksiniz. Detaylı bilgi ve indirmek
    için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Programa daha önceden yüklemiş olduğunuz hatim ses dosyalarını ise, artık sadece Hasenat 3.1 programının içinden, sayfa üzerindeki ayeti dinlemek istediğinizde kullanacaksınız.

• Sık kullanılanlar menüsündeki taşıma ve sıralamadaki sorunlar tamamen giderildi. Daha
    kullanışlı bir hale getirildi. Artık fare ile tutup sürükleyerek klasörleri klasörlerin içine kolaylıkla taşıyabilecek, klasörler içindeki ayetleri konu bütünlüğüne göre sorunsuzca sıraya
    dizebileceksiniz.

• Yavaş bilgisayarlarda açılıştaki gecikme sorunu mümkün olduğunca giderildi. Giriş
    ekranı ve program kabuğu, varsayılan olarak kapatıldı. İsterseniz bu özellikleri Araçlar > Ayarlar menüsünden tekrar açabilirsiniz.

• Sure sıralaması menüsü, git sekmesinden çıkarılıp programın üstünde daha görünür bir yere
    yerleştirildi.

• Gerek programın sol tarafında yer alan, gerekse de üstte açılan sekmeler daha dikkat çekici
    hale getirildi.

• Sekmeleri birleştirmek için sekmelerin üzerine sağ tıkladığınızda çıkan, Sekmeleri birleştir
    menüsünün penceresine Ayetleri seçili sure sıralamasına göre yeniden sırala şeklinde önemli bir özellik eklendi. Bu vesileyle, sekmeleri birleştirdiğinizde ayetler, seçmiş olduğunuz sure sıralamasına (Resmi, İniş, Alfabetik) göre yeniden sıralanabilecek.

• Ve bu Ayetleri seçili sure sıralamasına göre sırala özelliği, Arama penceresine de eklendi.
  • Arama Penceresindeki Arama sonucunda gösterilecek metinlere göre yeni sekmeler aç ve İçinde arama yapılacak metinlere göre yeni sekmeler aç özelliklerinden birini seçtiğinizde, artık arama sonucunda açılan sekmeler ait, olduğu meallerin ismiyle açılıyor. Böylelikle
    gelen sonuçların hangi meale ait olduğunu kolaylıkla bileceksiniz.

• Arama sekmeleri üzerindeki Ayeti çıkart düğmesi, bütün sekmelere konuldu. Artık her sekme içinde bu düğmeyi kullanabileceksiniz.
  • Programda kullanıcılar için sorun oluşturan önemli bir eksiklik giderildi. Ayeti çıkart
    düğmesine bastığınızda program otomatik olarak sekmedeki ilk bulunan ayete gidiyordu. Örnek olarak 3. sayfada bir ayet çıkarttığınızda, program otomatik olarak 1. sayfaya ve sayfadaki ilk ayete gidiyordu. Şimdi ayeti çıkarttığınızda program olduğu yerde kalıyor ve böylelikle çalıştığınız yeri kaybetmiyorsunuz.

• Program menüleri (Oku&Dinle, Ara&Git, Araçlar, Yardım) üzerine çift tıkladığınızda, program menüleri gizleniyor ve size daha çok çalışma alanı bırakıyor. Üzerine gelip tek tıkladığınızda
    açılıyor ve size menüleri kullanma imkanı veriyor. Üzerine gelip çift tıkladığınızda da, eski konumuna dönüyor.

• Programın Git/Metinler sekmesinde arama kutucuğuna Naziat yazdığınızda hata mesajı
    veriyordu, düzeltildi.

• Metin aç/kapa/sırala özelliği varsayılan olarak açık hale getirildi.
  • Sekmeler birleştirildiğinde, sekme üzerindeki ayet sayısı hatalı hesaplanıyordu. Düzeltildi.
  • Metinlerle ilgili güncellemeler (Hasenat 3.1).
  • Kur'an-ı Kerim arapça orjinal metninde görünmeyen: Bakara 217, Araf 8, Yusuf 8, Nahl 75, Şuara 6, Tur 43 ayetlerindeki hata giderildi ve görünür hale getirildi.
  • Kur'an-ı Kerim Türkçe okunuş metninde dört kelime tashihi yapıldı.
  • Ali Bulaç mealinde bir kelime tashihi yapıldı.
  • Yaşar Nuri Öztürk mealinde beş kelime tashihi yapıldı.
  • Hasan Basri Çantay mealinde bir kelime tashihi yapıldı.
  • Mürşid fihristinde Zulkarneyn başlığındaki ayet numaralarıyla ilgili hata düzeltildi.
  • Elmalılı Hamdi Yazır mealinde Hadid süresi 10. ayeti görünmüyordu, düzeltildi.

3.0 sürümüne eklenenler :

• Sesli Kur'an okuma.
  • Hatim dinleme.
  • Türk sistemine göre harekelendirilmiş Kur'an ve tashihi.
  • Meallerde sıralama ve tashih.
  • Çok gelişmis arama sistemi.

• Not defteri.

• Yine sağ tıklama menüsüne konulan kopyalama komutu ile seçtiğiniz metni sorunsuz
    olarak WORD e aktarabilme.

• Daha modern Vista tarzı bir görünüm.
  • Sık kullanılanlar.
  • Sınırsız oturum açma, kaydetme.
  • Yedekleme imkanı.
  • Hatırlatmalar.
  • Sekmeli pencere sistemi.
  • Fonksiyonel sağ tıklama menüsü.
  • Geliştirilmiş fihrist görüntüleme.
  • Sure ve ayetler içinde kolay gezinme ve görüntüleme ösellikleri.
  • Ayetlere dipnot ekleme ve dipnotlar içinde arama yapma ve gelişmiş görüntüleme.
  • Gelişmiş seçeneklerle programı özelleştirme.
  • Arayüz değiştirebilme.
  • Her meale ayrı font, renk ve boyutbelirleyebilme.
  • Otomatik güncelleme.
  • Sağ tıklamayla kelimeyi aramaya aktarabilme.
  • Sayfa üzerinden Kur'an dinleyebilme.
  • Sayfa üzerinden metin kapatabilme,sıralayabilme.
  • Sayfa üzerinden ayet çıkarabilme.
  • Sekme birleştirebilme.
  • Sekme ismi değiştirebilme.
  • Sekme yerini değiştirebilme.

2.1 sürümünde eklenenler (Bu sürümde eklenenler) :

• 2.1 sürümüyle programın adı Furkan-1'den
    Hasenat olarak değiştirildi ve geliştirme süreci hızlandırıldı.
    Temmuz 2006 itibariyle 40.000'in üzerinde kullanıcıya ve tüm
    sürümlerde 80.000'in üzerinde download'a erişti.

• 2.1 (güncelleme) sürümünde şu özellikler eklendi: Yeni fonta geçilerek daha güzel Arapça metin görünümü sağlandı. Arapça metindeki şedde altındaki kesre, alışılmış Türk
    sistemine göre harfin altına alındı. Bazı mealler çıkarıldı. Muhammed Esed meali ve Yeni Diyanet meali programa eklendi.

2.0 sürümünde eklenenler :

• Arapça orijinal Kuran metni, Arapça metinde ve çevirilerde geliştirilmiş arama fonksiyonu, Kuran okuma amaçlı sıralı okuma ve derleme oluşturma, sadeleştirilmiş ve geliştirilmiş kullanıcı ara yüzü, çok sayıda yeni metin ve yeni fihrist (22 metin, 4 fihrist), alfabetik sıralama, kullanıcı tarafından belirlenebilir renklendirme, geliştirilmiş program
    özellikleri, çok güçlü arama alt yapısı (ve/veya, hareke gözardı etme, harf yumuşamalarını gözardı etme) ve tamamen ücretsiz olma...

1.0 sürümü :

• Surelerin içinde ağaç yapısı ile dolaşabilme, iniş sırasına ve resmi sıraya göre listeleyebilme, atlamalı dolaşma (bir kelimeyi sağ tıklayıp o kelime geçen tüm ayetleri
    görebilme), çok sayıda metni alt alta görüp mealleri kıyaslayabilme, meal ekleyip çıkartabilme, programı yenilemeye gerek kalmadan yeni mealleri ekleyebilme.

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics