İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk
NaSıL  BiR  SeVGi ? Salavat

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

NaSıL BiR SeVGi ?

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1NaSıL  BiR  SeVGi ? Empty NaSıL BiR SeVGi ? Bir Salı 3 Ağus. 2010 - 14:25

EyLüL

EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Sevgi; bir varlığa karşı yakın ilgi ve bağlılık duymaktır. En büyük tezahürü ise, paylaşmaktır ve de payın azını almaktır.
Sevgi, ulaşılamayacak bir varlığa karşı olmalıdır. Yoksa özlenilen şeye ulaşılınca ona olan ilgi ve alaka azalır.
Sevgi, kime karşı ve nasıl olmalıdır?

Elbette ki sevginin en büyüğü ve kaynağı her şeyin yaratıcısı olan ALLAH’TIR. Çünkü O her şeyin kaynağıdır. Sevgi çağlayanının kaynağında O vardır. Yeryüzünde gelmiş geçmiş en büyük sevgi okulları O'nun dinleridir. Yine dünyanın gördüğü en yetenekli sevgi öğretmenleri de O'nun peygamberleridir.

Sevginin açık tezahürü de, O’nun yarattıklarının en şereflisi olan insanda görülür. İnsandaki sevginin ölçüsü de O'na olan ilgi ve yakınlığıyla anlaşılır. Çünkü O sevginin ölçüsünü açıkça belirtmiştir

."SEVDİĞİNİZİ ALLAH İÇİN SEVİNİZ."

Sevginin O'nun katında apayrı bir yeri ve önemi vardır. O mahlûkatına verdiği birçok şeyin karşılığını istememiş ve beklememiştir. Fakat sevgiye gelince iş değişmiş; sevmiş ve sevilmeyi de istemiş ve beklemiştir. O’na duyulacak sevginin sonsuz olması gerekir.

Onun için sevgi tohumu çoraklaşmış, ham bir yüreğe atılmamalıdır. Ayıklanmış, nadası yapılmış bir yüreğe sevgi tohumu atılmalıdır ki bire on, bire bin hatta bire sonsuz bir sevgi hasat edilsin ve sonsuzluğa layık olsun.


ALLAH SEVGİYİ İÇERİMİZDEN EKSİK ETMESİN...

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz