.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Salava10

Join the forum, it's quick and easy

YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_lcap67%YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_rcap 67% [ 4 ]
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_lcap0%YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_rcap 0% [ 0 ]
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_lcap0%YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_rcap 0% [ 0 ]
YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_lcap33%YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

YaRa DeĞiLDe YaR DiYeBiLiRMiSiN ?

YaRa DeĞiLDe YaR  DiYeBiLiRMiSiN ? Empty YaRa DeĞiLDe YaR DiYeBiLiRMiSiN ?

Mesaj tarafından EyLüL 31.07.10 18:06

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yarası git gide derinleşiyor acıya buladığım cümlelerimin. Bir bavul dolusu cümle var defterimde. Yara bandı tutmayacak kadar derin tümcelerim. Okudukça gözyaşlarımın içine ekliyorum yaralarımı. Sen gözyaşının içine yaralı tümceler gömebilir misin ?
Sen baharı beklerken karşına çıkanın bir sonbahar olduğunu öğrendiğin anda, bahar diye bağrına basar mısın sararmış yaprakları? Sen yollarına acı döşeyen bir şahsa yara değil de yar diyebilir misin?

Yorgunum! Çıktığımız yollardan cayışından yorgunum.

Ne düşünsem düşten ileri gitmeyecek diye yırtıp atıyorum beynimdekileri.

Kara kalemlerle ne kadar aydınlanabilirse dünyam o kadarım işte. Satırdan satıra çarparken büyük bir hüznün kırıntıları olduğumu keşfediyorum. Poyraz yemiş yanlarımı bir şairin şiiriyle ayakta tutuyorum. Bir yalanın parçalarıyla doğruya kanat çırpışını seyre dalıyorum.

Aksayan benliğim, yansız hislerim… Adımı, karşıma konulan tek hece yutuyor. Tanımsızım ! Sana bağlı bir hayatta, sen harici nefesler beslemekteyim terkine. Yangın kokulu gözlerimden içtim kül rengi ezayı. İsmini alfabem bildim!
Şimdi alfabemi yok etmek için gelen sen olsan bile savaşmak düşer bana. Harflerinden oluşmuş bir dünyamı darağacına götürme!
Yusuf gibi kuyulara sürme beni…

İlk kez kılıfını çıkarıyorum kelimelerimin. Gitmek mi, kalmak mı arasında yürürken anladım ki ben hep içimden kal diye bağırdım! Kal!
Yerin burası artık. Yerin, bu kalemin ucu. Yerin, yüreğimin kıyısı. Sen de öğrendin ki bu düşte susmak eceline susamakmış ! Gitme !

Gerçeği olmak varken adına yüklediğim anlamın, düş olmayı tercih etme.

Sakat ömrümde sendeleyip düşmemek için düş olma !
Tüm gerçekliğimle satırlarıma davet ediyorum harflerini!!!

alıntı:
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics