.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 29 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 29 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_lcap67%İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_rcap 67% [ 4 ]
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_lcap0%İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_rcap 0% [ 0 ]
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_lcap0%İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_rcap 0% [ 0 ]
İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_lcap33%İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!

2 posters

İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Empty İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!

Mesaj tarafından EyLüL 13.07.10 13:09

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Mü’minlerin Allâh’a sevgi ve muhabbetleri pek ?iddetlidir.” (el-Bakara, 165)

Meltemlerin ve rüzgârlar?n yüzüme de?er, serinletir beni… Sarar, ferahlat?r… Öylesine özlüyorum ki Cemâlini, bu ferahl?k bile, beni a?lat?r.

RABB?M gerçek manada beni sen sevdin… Niceleri ise sever gibi göründü… Ama daima, kendilerini sevdiler… Çünkü âcizdiler, fâniydiler… Kendilerine bile yetemediler ki, bana yetseler…
Hepsi Sana borçluydu varl???n?. Hepsinin bir can? vard?… Ve onlar, kendi canlar? yanmad?kça, anlayamad?lar ac?y?… Anlayanlar da zaten, kendilerince bir mânâ ç?kard?…

Sen vars?n hakk?yla bilen beni… Her ?eyimle bilen, her ?eyimle seven, bir tek Sen… Sevdi?ini biliyorum, zira sevmemi? olsayd?n, o kadar kendinle me?gul etmezdin beni. Sevmemi? olsayd?n, aratmazd?n böylesi… Sen sevmemi? olsayd?n, sevebilir miydim ki Seni?

Sen can?m?n Cânân?… Sen’in sevginde vefây? idrak ettim ben… O e?siz vefâna, kar??l?k vermekten âciz oldum her zaman… Seni, Senin beni sevdi?in gibi sevmekten âcizim… Zira Sen yaratans?n, ya ben? Ben, kul olmay? bile beceremeyen…

Yaln?zca Sendeydi tatmin… Sadece Sende. Bir Sen yettin bana… Kimselerle yetinemedim…
Ac? çekmeyi sever oldum Senin izninle. Dertlerin içinde gizlenmi? nice derman buldum…

Sevdirdi?ince sevdim Seni… Buldurdu?unca buldum… Bir Sen vars?n Bâkî olan… Geride ne varsa fâni… Bütün varl?klar?n hepsi fâni… Kimi güzel, kimi çirkin, kimi vasat, ama i?te her biri fâni… Dallardaki çiçekler, göklerdeki bulutlar, çöller, p?narlar hep fâni… Seraplar ve gölgeler fâni…

Çöllerde kalmay? sevdim Seninle… Yaln?zd?m, kalabal?klar içinde… Her ?eyde Senin sanat?n? görmeyi sevdim ben… Herkeste Senden bir tecelli bulmay? sevdim… Y?ld?zlarda nûrunu, güne?te nâr?n?, ate?te hâr?n? bulmay? sevdim.

Hiçbir ?eye muhtaç olmay???n? sevdim ben. Azîz olu?unu, Kâdir-i mutlak olu?unu sevdim. Settâr olu?unu sevdim. Öylesine güzel bir s?rda?t?n ki Sen, kimselere bir s?rr?m? vermedin. Günah?ma ra?men yücelttin beni. ?eref ikram ettin. Ekrem-ül ekremînsin…

Kulunu sevmeni sevdim. Ey RABB?M! Ben unuttum, unutmad?n. Ben, ad?n? anmad?m, yine de b?rakmad?n. Yüceler yücesi a?k?na kar??l?k vermek varken, Seni b?rak?p ba?kalar?na yand?m… Yine de vazgeçmedin benden.

Sevdin beni, oysa, ben Sana kul bile olamad?m. Nankörlük ettim. Yine de nimetlerini esirgemedin.

?ikayet eden, s?zlanan, dert yanan hep ben oldum. Sen, sabrettin. Sen sevdin beni… Bense vefâs?z bir sevgiliydim. K?ymetini bilemedim.

?imdi, cemâlinin hasretiyle yan?yorum. Ve Senin muhabbetin fâni hazlar? benden yok etti. O kadar ki, güne?in kavurucu s?ca??nda da, serinleten rüzgarda da, Senin hasretin içindeyim.

Senin sadece sanat?n? seyretmek yetmiyor art?k! ?ahdamar?mdan daha yak?n olman? sevdim. Ama bu bile yetmedi bana. Korkuyorum perdeler arkas?nda kalmaktan. Korkuyorum, ba?kalar?na görünüp de beni mahrum koymandan. Cemâlin… Tüm derdim bu ey RABB?M!

Cemâlin tüm derdim bu ey RABB?M.

Dayanamam Mevlâm! Ne olur Sensiz b?rakma beni! Biliyorum ki, ne yaparsam yapay?m, cemâlini hak edecek bir sermaye biriktiremem.

Seni hak edecek gücüm yok benim. Seni hak edecek amelim yok. Hiçbir ?eyim yok ey en Güzel! Ellerim bombo?. Üstelik günah kirleriyle lekeliyim. Bembeyaz gelemiyorum Sana…

Yaratt???n gibi tertemiz de?ilim. Dünya kirletti beni, nefsim aldatt?. ?eytana kand?m. Müflisim. VALLAHi hiçbir ?eyim yok!
Duydu?um i?tiyak?n sebebi, yine Sensin. Sensin her yan?mda… Sensin varl???m… Zenginli?im Sensin… Tüm sefilli?ime ra?men yine de Seni isteyi?im, s?rlar?ndand?r.

Bilmiyorum, bilen Sensin. Ve e?er, murâd?ma, maksûduma, matlûbuma, yani Sana, yani Senin Cemaline kavu?ursam bir gün, bu da sadece Senin merhametin.

Sermayem yok Sevgili! Tüm sermayem, rahmetin… Lokman?n bile derman olamayaca?? derdimin, derman?s?n Sen!

Yârs?n!

Cans?n!

?ifâs?n!

Lokmanda de?il ey Yâr, Sendedir benim devâm!
Sana kavu?mad?kça, huzur da bana haram!
Sermayem rahmetin, ilâc?m Cemâlindir,[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]((

vesselâm!

Neslihan Nur Türk

Amin.Amin.Amin

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!  Empty Geri: İştiyâkım Sana, Ey RABBİM!

Mesaj tarafından Berzah 13.07.10 13:25

Sevdiğini biliyorum, zira sevmemiş olsaydın, o kadar kendinle meşgul etmezdin beni. Sevmemiş olsaydın, aratmazdın böylesi… Sen sevmemiş olsaydın, sevebilir miydim ki Seni?

* * * *

Çok muhteşem samimi dizeler
Sleep
Berzah
Berzah
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

- Similar topics