.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Salava10

Join the forum, it's quick and easy

"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_lcap67%"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_rcap 67% [ 4 ]
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_lcap0%"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_rcap 0% [ 0 ]
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_lcap0%"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_rcap 0% [ 0 ]
"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_lcap33%"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed)

"Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed) Empty "Dünyada garip bir yolcu gibi ol."(Hz.Muhammed)

Mesaj tarafından *GüLer* 01.03.10 16:31

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bir gece cekip gitsem diyorum...
Bol isikli geceleri, mukellef sofralari, kalabaliklari gecsem, akli karisiklari hesaplariyla
basbasa biraksam. Gazeteleri, haberleri, tartismalari; hirslari, cilginliklari, dusmanliklari ve korkulari
biraksam kalanlara, aralarindan sessizce siyrilip tek basima yollara dussem. Dudaklarimda
bir cumle olsa yalnizca, yanima bir onu alsam: "Dunyada garip bir yolcu gibi ol...
" Onu hep tekrarlasam ve inandirsam kendime. Bir sarki gibi soylesem dursam,
"Dunyada garip bir yolcu gibi ol..."
Yolumu ve yonumu hic bilmesem.

Yurusem ve yalniz yildizlar eslik etse yuruyusume...
Evleri, isiklari, yollari ve sehirleri geride biraksam. Kar yagsa ve geceyi busbutun buyulese.
Her duragimda, bildigim ve duydugum beyhude seyleri unutmaya baslasam.
Torbamdan duser gibi hafizamdan ucsalar birer birer. Ve cesaretimi busbutun kusanip ayaklarimin kuvvetlice yere bastigini duya duya gunesin dogmakta oldugu yere dogru yurusem.
Yuregim ve ruhum kus gibi hafiflese.

Unutsam butun bildiklerimi. Butum isimler silinse aklimdan, bir cocuk kadar temiz ve hur olsam. Saclarima, omuzlarima karlar birikse, sonra bir ruzgar cikip savursa karlarimi.
Gunes once benim gozlerime dogsa, gun isiklari o muthis dansina baslasa kar yiginlari ustunde.
Ortaligi tarifsiz ve sinirsiz serce sesleri kaplasa.
Beyhude bilgilerden, kara haberlerden bosalan ruhumu gun isiklarinin
dansiyla ve sercelerin bu dansi idare eden musikileriyle doldursam.
Buna bir de cam dallarinin "hu, hu" sesleri karissa...
Varip bir dagin yamacina kurulsam.

Calilardan bir minder yapsam kendime. Ayaklarimi uzatip sirtimi daga yaslasam soyle...
Ve seyre koyulsam ucsuz bucaksiz vadileri. Vadiler, ovalar buyuse, buyuse gozlerimde,
butun bir evren olsa. O evrenin ortasinda kucuk bir nokta gorsem kendimi.
Cikip daglarin yucesine, oradan evrende garip kalmis cismime baksam.
Ve yine tekrarlasam o sozu:
"Dunyada garip bir yolcu gibi ol."
Ikindi gunesinin ilik nefesi yüzümde, bir Yunus Emre ilahisi okusam daglara karsi:
"Mecnun ölü ben yururum
/ Dostu dusumde gorurum / Uyanir melul olurum / Gel gor beni ask neyledi."

Dervis Yunus'un hayali cikip gelse vadilerin arasindan.

Basinda dilim dilim kulahiyla, sirtinda yesil abasiyla ve elinde uzun asasiyla gelse...
O, kucuk bir boz esek ustunde; ben ardi sira yurusem, dunyanin her turlu derdinden azade,
dolassak o vadileri, daglari... Sonra guzden kalmis, kuru dag aliclariyla iftar etsek bir yerde.
Bir pinara varip duru suyundan icsek. Hamd etsek Allah'a tertemiz bir yurekle.
Ellerimizi acip dua etsek; bagislanmanin lezzetini duysak ruhumuzda.
Dagi tasi, kurdu kusu, cumle yaratilmisi dost bilsek kendimize...
Bir zamanlar dervislerin dolastigi, ask nesidelerinin ruzgar ugultularina karistigi
bu yerlerde bir barinak yapsak kendimize. Ve arefenin uysal gecesini orada konuk etsek.
Dualarla, ilahilerle ve ruzgarin sesini dinleyerek gecirsek geceyi.
Bayrama, kimsesiz bir dag basinda, bir dervis kulubesinde girsek...
Ben ve Dervis Yunus'un hayali...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bir bayram sabahi, uzak bir dag basinda yapayalniz,

ellerimi goge acip dua etmek istiyorum. Butun kaygilardan azade,
bir eski zaman dervisi gibi irmak boylarinda, vadilerde dolasip kendimi,
icimdeki 'ben'i aramak istiyorum. Endiseler, duskirikliklari, korkular, sitemler,
nefretler burada kalsin. Bir gece yarisi cekip gitmek istiyorum. Ruhumun huzur bulacagi,
sevk icinde bayram edecegim bir dag basina... Ne kadar yalnizsam o kadar guclu sayacagim
kendimi. Yanima yalnizca o Hadis'i alacagim:
"Dunyada garip bir yolcu gibi ol."
Onu bir sarki gibi soyleyecegim
ALİ ÇOLAK

selam ve dua ile kalınız... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
*GüLer*
*GüLer*
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

- Similar topics