.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 40 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 40 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_lcap67%Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_rcap 67% [ 4 ]
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_lcap0%Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_rcap 0% [ 0 ]
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_lcap0%Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_rcap 0% [ 0 ]
Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_lcap33%Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah

Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah Empty Yunusca dualarimiz olsun.....insaallah

Mesaj tarafından G@RiP* 05.07.10 15:06

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
"La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimiyn"

ALLAHın rasulü ( S.A.V. ) buyuruyor :

"Kardeşim yunusun, balığın karnında iken yaptığı duayı kim yaparsa, o kişinin duası asla red olunmaz"
Yûnusça bir duanın firarisi olmak için
Ölüm beklentisinin gecesinde u/yutulmuş, yarın kaygısının zifirinde yitirilmiş bir Yûnus'um. Dünyanın ölümcül dalgaları içine atılmış bir Yûnus'um. Nefsinin daracık karnında yutulmuş bir Yûnus'um. "İlah yok ancak Sensin [[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]" diye/bildiğimde gecenin dehşeti gidiyor, zaman ve mekân aşinam oluyor, eşya ve insan kardeşim oluyor. Eşyanın yüzüne dağılmış muhabbetlerim, zamanın uçurumlarına savrulmuş sevdalarım Bir Olan'da toplanıyor. Geleceğime mehtap doğuyor.
"Seni tesbih ederim; Sen kusurdan münezzehsin, hikmetsiz iş yapmaktan sonsuz uzaksın" diye/bildiğimde, varlığımı eksilten, kalbimi ezen, tenimi yaralayan dünya dalgaları sakinleşiyor. Rabbimin aziz misafiri olarak görüyorum kendimi. Denizim mavileşiyor. "Ben zalimlerden oldum" diye/bildiğimde, nefsimin karnından çekip alıyorum kendimi.

Yalanların ağzına düşmüş nefesimi geri çekiyorum. Kendimi temize çıkarmaya çalışarak kirlettiğim benliğimi aklıyorum. Her yanlışımda kendimi haklı görmekle düştüğüm hata kuyularından pişmanlığımın ipiyle çıkabiliyorum. Karnına düştüğüm balık beni sahile çıkarıyor.

Günahlarımın dikenlerinden pişmanlık gülü açıyor. Terk ettiğim kötülükleri, sırf terk ettim diye hesabıma iyilik olarak yazdırabiliyorum. Kusurlarımdan utancım yüzünden rahmetin kapısına gözü yaşlı, boynu bükük bir kul bırakıyorum. Yûnusça bir duanın gölgesinde dinleniyorum, kurtuluyorum.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 800x600 ve 59KB ) Buraya Tıklayın
G@RiP*
G@RiP*
ÇALIŞKAN ÜYEMİZ
ÇALIŞKAN ÜYEMİZ

- Similar topics