.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Gazze'ye Mektup  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Gazze'ye Mektup  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 22 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 22 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Gazze'ye Mektup  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Gazze'ye Mektup  Vote_lcap67%Gazze'ye Mektup  Vote_rcap 67% [ 4 ]
Gazze'ye Mektup  Vote_lcap0%Gazze'ye Mektup  Vote_rcap 0% [ 0 ]
Gazze'ye Mektup  Vote_lcap33%Gazze'ye Mektup  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Gazze'ye Mektup

Gazze'ye Mektup  Empty Gazze'ye Mektup

Mesaj tarafından EyLüL 23.06.10 19:44

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gazze'ye Mektup
I.

Kundakta bir çocuk gibi kuca??ma koydular sanki seni. Haz?rl?ks?zd?m senin sesine. Kula??na okunmu? ezandan bildim ki, masumdun Gazze! Bir ya?mur tanesi kadar berrak. Göklerden dü?en her hediye de böyledir ya, haz?rl?ks?z yakaland?m sana. "Ye, iç, gözün ayd?n olsun" diyorlard? melekler Meryem'e ve kurumu? kütükler hurma tomurcu?una dönü?üyordu sevinçten ve uzun as?rlard?r ya?lanm?? toprak, içinden co?an suyunu yeni do?mu? bebe?e ve annesine ikram ediyordu… Sen bize ho? geldin Gazze! Sen bebek ?sa kadar tatl?yd?n ve tüm hesaplar? daha kundaktayken bozuyordun i?te. Gazze, kundakta konu?an çocuk… Ah, ne ki ben; Meryem de?ilim. Ve haz?r de?ilim seni tutmaya, sen yine de ho? geldin göklerden…

II.

Hasta bir baba gibi yata??ma uzatt?lar sanki seni. Haz?rl?ks?zd?r her çocuk, babas?n?n hasta yata??na. Yan?na k?vr?l?p kederli s?rt?na dayay?nca kula??m?, atan kalbinden bildim ki, benim kaderim sana ba?l?d?r. Ac? haberi saklayacak hiçbir örtüsü yoktur yeryüzünün derler. Do?rudur. Babas? hastalanm?? her çocuk gibi, ben de haz?rl?ks?zd?m sana. ?çimden yasinler, inna fetahnalekeler okuyarak, iki yorgun kürek kemi?inin aras?ndan üfledim. Elimden ba?kas? gelmiyordu. Elimden ya yaz? ya ta? ç?kard?, elim sana uzakt?, de?emediysem incitmek istemedi?imdendir… Hani peygamberlerin en sab?rl?s? olan Hz.Eyyup, "ac? bana cidden de?di" diye yakarm??t? ya Rabbine… Senin bu bir ba??na ve senin bu kimsesiz olarak yata?a yat???na, eyyubî bir mesel yazmak dü?tü bana da. Sen kederlerin ve dertlerin aras?ndan ç?k?p gelmi? bir babayd?n Gazze… Aln?ndan s?zan kan, toz toprak kesmi? saçlar?n ve çokça örselenmi?, h?rpalanm??, kim bilir kaç defa dövülmü? s?rt?nla… Dünyada hiçbir babay? çocu?unun önünde dövmesinler, götürüp de gizli bir yerde ezsinler ba??n?, görmesin evlad?… ??te böylesi ahmak bir iyiniyetle ben… Haz?rl?ks?zd?m senin hasta yata??na. Babalar uluorta konu?up da dert yanmaz elbet. Bu yüzden mi susuyordun, hiçbir ?ey söylemeden uzan?p k?vr?ld???n yata??nda? Ve gözlerimin önünden geçen binlerce ihanetim, sana zaman?nda yeti?emeyi?lerimle, kendimden utan?yordum… Dibi görünen tertemiz bir deniz gibidir her baba, çocu?una… Sana bakt?m Gazze. Diplerindeki mercanlara, anemonlara, dil bal?klar?na. Oradan okudum özgürlü?ün ve haysiyetin ad?n?, harflerimi, soyumu, geçmi? ve gelece?imi. Seni kaderinle kaderim k?lana ant içerim ki, aln?mda parmak izlerini ta??yaca??m. Ya?ad???m her günde.

III.

Hiç evlenmemi? k?z karde?ler gibi çald?n kap?m? Gazze… Haz?rl?ks?zd?m buna. Hani öyle olur ya. Evin dire?i gibidir ev k?zlar?, kap? çalmak ne hadlerine. Ya?lar? geçtikçe daha az konu?urlar, kap? olurlar hayatlar?m?za. Su ta??r, sofra kurar, misafir terliklerini çevirirler. Hiç giyinemedikleri gelinliklerin terzisi, hiç avuçlar?na yakamad?klar? k?nalar?n kar?c?s? olurlar. K?r?lan her barda??n suçlanmas?na, bir türlü iyi gitmeyen talihin yaz?klanmas?na, rüzgar ç?ksa kalkan toza, güne? açsa örtülmeyen perdeye yazg?l?d?rlar… Tanr? misafirinin, kap?y? çalan yolcunun, hastan?n, bebe?in ve ihtiyar?n kolu kanad? olurlar. Fatmad?r hepsinin ad?. Evdedirler. Sen ?imdi, yedi kap?s?na yedi kilit as?lm?? Gazze… Evdeki k?z karde?imiz gibisin. Soka?a ç?kamad?n. Ba??nda patlayan bombalardan kaçamad?n. Sen ah, hep evde durdun… Bize sen bakacaks?n ve biz sana hiç bakmayaca??z iki gözüm. Hiç ald?rmayaca??z. Sen ba??na ne gelirse gelsin hep güldüreceksin yüzünü. ?hanet bize sadakat sana, ülfet bize tahammül sana, terk etmek bize kap?lardan su dökmek sana.Senin için bir gelinlik be?endim. Yeti?tiremedim. Telleri bize, gurbeti sana…

IV.

Seni bir ö?retmen olarak tayin ettiler köyümüze Gazze… Kan rengindeki harflerini kara tahtaya, parmak uçlar?ndan s?zan keder ve kah?rla yazan bir ö?retmen. Sen öldükçe ö?reniyorduk okumay? yazmay? her sabah. "??te bu dünyad?r, bu da Filistin" derken, kürenin üzerinde gezinen güzel ellerinden ö?reniyorduk tüm Do?ular?n haritas?n?, tüm Do?ular?n… Seni her sabah aln?ndan vuruyordu caniler. Ama sen, y?k?ld???n yerden dikilip derse gelmeye devam ediyordun. Bir Zümrüt-ü Anka Ku?u gibi, seni yakt?kça zalimler, küllerinden do?up yeniden derse ba?l?yordun: "??te çocuklar bu Mecid-i Aksa, bu da Muhammed sallAllahu aleyhi vessellem… Korkmay?n" diyordun dü?en her bomban?n ard?ndan, kollar?n? kanat gibi ç?rp?p, üzerimize yay?yordun. Zekeriyya, Yahya ve ?sa a?k?na, Filistin'i, Sina'y?, Tur Da??n? ve Zeytinleri terk etmiyordun.

Ah, güzel ö?retmenim Gazze! Tek tek yoklama yapt???n talebelerin bugün hep birlikte ayakta:

B?DDEM B?RRUH NEFD?K YA AKSA! Can?m?z, ruhumuz Aksa'ya feda olsun!
B?DDEM B?RRUH NEFD?K YA GAZZE! Can?m?z, ruhumuz Gazze'ye feda olsun!

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics