.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Salava10

Join the forum, it's quick and easy

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 25 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 25 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_lcap67%ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_rcap 67% [ 4 ]
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_lcap0%ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_rcap 0% [ 0 ]
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_lcap0%ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_rcap 0% [ 0 ]
ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_lcap33%ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

2 posters

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Empty ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

Mesaj tarafından Berzah 11.04.10 0:34

ALLAH-U TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

Ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Siz beni anın ki,ben de sizi anayım.Bana şükredin,sakın nankörlük etmeyin"(Bakara Suresi 152.ayet)

Sabit-ül Bünnani ( R.A) der ki; Ben Rabbimin beni ne zaman anacağını biliyorum"
Dinleyenler bu söz karşısında irkilerek "Bunu nasıl biliyorsun" diye sorarlar.Sabit-ül Bünnani;
"Ben O'nu ne zaman anarsam o da beni o zaman anar"diye karşılık verir.

Yine ulu Allah (C.C) buyuruyor ki:

"_Ey iman edenler Allah'ı sık sık anın"(Ahzab suresi 41 ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Arafattan indiğimiz zaman Allah'ı "Meş'arulharam" da anın.O size nasıl hidayet verdiyse siz de O'nu zikredin (Bakara Suresi _198.ayet)

"_Hacc görevlerinizi bitirince atalarınızı andığınız kadar,hatta daha hararetli bir dil ile Allah'ı anınız.( Bakara Suresi_200.ayet)

"_Bu derin düşünceliler ayakta,oturarak ve yanları üstü uzanmışlarken Allah'ı anarlar ve "Ey Rabbimiz,sen bütün bu varlıkları boşuna yaratmadın,seni böyle bir isnaddan tenzih ederiz, o halde bizi cehennem azabından koru" diyerek göklerin ve yerin yaratılışı hakkında enine boyuna düşünceye dalarlar" ( Al-i İmran Suresi _191 ayet)

"_Namazı kılınca ayakta,oturuyorken ve yanüstü uzanmışken Allah'ı anınız ( Nisa Suresi_103.ayet)

İbni Abbas (RA) yukarıdaki ayeti tefsir ederken "yani gece gündüz,denizde karada,evde yolda,varlıkta darlıkta,sağlıkta hastalıkta,gizli açık her zaman ve her yerde Allah'ı anınız"

Ulu Allah münafıkları "Allah'ı çok az anarlar" diye kınamaktadır. (Nisa Suresi_142.ayet)

"_Rabbini,içinden yalvararak ve çekinerek,yüksek sesle konuşmayarak sabah-akşam an da gafillerden olma" ( A'raf Suresi_205. ayet)

İMAM-I GAZALİ___ MÜKAŞEFETÜ'L KULUB(KALPLERİN KEŞFİ)

Berzah
Berzah
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Empty Geri: ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

Mesaj tarafından *GüLer* 30.04.10 10:27

"Siz Beni zikredin ki Ben'de sizi zikredeyim" Bakara/152

°"O size nasıl hidayet etti ise sizde O'nu öylece zikredin" Bakara/198

"ALLAH'I ANMAK ELBETTE EN BÜYÜK (İBADET) TİR." Ankebut/45

Zikrimle meşgul olup Ben'den istemeye vakit bulamayanlara isteyenlerden daha çok veririm." Hadis'i Kûdsi (Buhari)

°"Sabah akşam ALLAH'ın C.C. adını dilinden düşürmemek, ALLAH C.C. yolunda düşman ile vuruşurken kılıç kırmak ve malı cömertçe dağıtmaktan daha faziletlidir" Hadis'i Şerif

°"Zikretmeyenle zikredenin hali ölü ile dirinin hali gibidir." Rivayete göre ALLAH'ın C.C. adını ananlardan başka herkes susuzluk içinde dünyadan ayrılır.

°"Günahlarından rücû edip ALLAH'ı C.C. zikirle yarışanlar yarışı kazanmışlardır, zikir onların günah yüklerini sırtlarından attı ve hafif olarak mahşer yerine geldiler." Hadis'i Şerif (Tirmizi, Ebû Hureyre'den)

°Yüce ALLAH C.C. şöyle buyurur:"Beni andığı sürece,dudakları benim Adıma kıpırdadıkça, 'Ben' kulum ile birlikteyim."

°Peygamberimiz'e (SAV) "En faziletli amel nedir?" diye sordular. "ALLAH'ı C.C. anan dilin kurumadan can vermendir" buyurdular.

°"Gafiller arasında ALLAH'ı C.C. anan kimse, kuru otlar arasında yeşil otlar gibidir" Hadis'i Şerif

°"Gafiller arasında ALLAH'ı C.C. anan kimse, cephe kaçakları arasındaki savaşçı gibidir" Hadis'i Şerif

°"Zikrin Efdali LAİLAHEİLLALLAH (1 kere söylediğinde 4000 derece yükselirsin ve defterinden 4000 büyük günah silinir), duanın makbulü ELHAMDÜLİLLAH'dır" Hadis'i Şerif (Tirmizi)

"O size nasıl hidayet etti ise sizde O'nu öylece zikredin" Bakara/198

Her zikri ALLAH’ın C.C. huzuruna Melekler yükseltir “LÂ İLAHE İLLALLAH” ise aracısız, engelsiz ve direk olarak ALLAH’ın C.C. huzuruna çıkar, ALLAH’ın huzurunda söyleyen kişinin mağfiret olunması için inler durur. “LÂ İLAHE İLLALLAH” ile ALLAH C.C. arasında perde yoktur. Cennet’in 8 kapısı üzerinde yazar. Yedi kat gökleri ve yerleri ve içindeki her şeyi ve yaratılmış her şeyi, terazinin bir kefesine koysanız bir kefesine “LÂ İLAHE İLLALLAH” Kelime-i Tevhid’ini koysanız, “LÂ İLAHE İLLALLAH” ağır gelir. Seksen senelik kafir’i bile bir kere kalp ve dille söylemesiyle tertemiz eder BİİZNİLLAH.
"ELHAMDÜLİLLAH demenin katlı mükafatı gibi hiçbir zikrin mükafatı olamaz" Hadis'i Şerif. Yer ile gök arasını doldurur. Bu hamd'de mizan'ı doldurur.

°Günde 100 kere İhlâs Sûresi okuyana kâmil bir iman nasib olunur,1000 kere okuyanın öldüğünde cesedi çürümez.

°Bir kere "SÜBHANALLAHİ VEL HAMDÜLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER" diyen kimse için cennette bir ağaç dikilir ki, bir atlı 500 sene gitse gölgesini bitiremez

Cuma Namazından hemen sonra dünya kelâmı konuşmadan 100 kere “SÜBHANALLAHİL AZİYM VE Bİ HAMDİHİ” diyen kimsenin 100 bin , anne ve babasının 24 bin günahı mağfiret olunur.
°Neye sıkılırsanız sıkılın en sıkıntılı anınızda , ne kadar günahkâr olursanız olun Yunus A.S.'ın balığın karnında iken ettiği ve affedildiği şu duaya (Ayet'i Kerime'dir) devam edin. "Lâ İlahe illa ente Sübhâneke inni küntü minezzalimin" (Her sıkıntının def'i için)

°Yatmadan Kâfirun Sûresini okuyan imanını şeytandan korumuş olur. (ALLAH'ın izniyle)

°Kabir azabından korunmak için her gece yatsıdan sonra Mülk(Tebâreke) Sûresini okuyunuz. Okuduğu gün ölenin şehid olacağı rivayeti vardır.

'' Ya İlahi! Dünya' nın tadı olmaz, Senin zikrin olmazsa! Kalplerin tadı olmaz, Senin sevgin, Senin muhabbetin olmazsa! Ey Yüce Rabb' imiz! Bizleri İlahi mahfiretinle birlikte, sonsuz nimetlerine nail eyle!'' Amin....

(İmam Zeynel Abidin)

selam ve dua ile kalınız... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
*GüLer*
*GüLer*
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

- Similar topics