İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Bir C.tesi 10 Nis. 2010 - 21:34

Berzah

avatar
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ
ALLAH-U TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ

Ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Siz beni anın ki,ben de sizi anayım.Bana şükredin,sakın nankörlük etmeyin"(Bakara Suresi 152.ayet)

Sabit-ül Bünnani ( R.A) der ki; Ben Rabbimin beni ne zaman anacağını biliyorum"
Dinleyenler bu söz karşısında irkilerek "Bunu nasıl biliyorsun" diye sorarlar.Sabit-ül Bünnani;
"Ben O'nu ne zaman anarsam o da beni o zaman anar"diye karşılık verir.

Yine ulu Allah (C.C) buyuruyor ki:

"_Ey iman edenler Allah'ı sık sık anın"(Ahzab suresi 41 ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Arafattan indiğimiz zaman Allah'ı "Meş'arulharam" da anın.O size nasıl hidayet verdiyse siz de O'nu zikredin (Bakara Suresi _198.ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Hacc görevlerinizi bitirince atalarınızı andığınız kadar,hatta daha hararetli bir dil ile Allah'ı anınız.( Bakara Suresi_200.ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Bu derin düşünceliler ayakta,oturarak ve yanları üstü uzanmışlarken Allah'ı anarlar ve "Ey Rabbimiz,sen bütün bu varlıkları boşuna yaratmadın,seni böyle bir isnaddan tenzih ederiz, o halde bizi cehennem azabından koru" diyerek göklerin ve yerin yaratılışı hakkında enine boyuna düşünceye dalarlar" ( Al-i İmran Suresi _191 ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Namazı kılınca ayakta,oturuyorken ve yanüstü uzanmışken Allah'ı anınız ( Nisa Suresi_103.ayet)

İbni Abbas (RA) yukarıdaki ayeti tefsir ederken "yani gece gündüz,denizde karada,evde yolda,varlıkta darlıkta,sağlıkta hastalıkta,gizli açık her zaman ve her yerde Allah'ı anınız"

Ulu Allah münafıkları "Allah'ı çok az anarlar" diye kınamaktadır. (Nisa Suresi_142.ayet)

Yine ulu Allah (CC) buyuruyor ki:

"_Rabbini,içinden yalvararak ve çekinerek,yüksek sesle konuşmayarak sabah-akşam an da gafillerden olma" ( A'raf Suresi_205. ayet)

İMAM-I GAZALİ___ MÜKAŞEFETÜ'L KULUB(KALPLERİN KEŞFİ)2 Geri: ALLAHU TEALA YI ZİKRETMENİN FAZİLETİ Bir Cuma 30 Nis. 2010 - 7:27

*GüLer*

avatar
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ
"Siz Beni zikredin ki Ben'de sizi zikredeyim" Bakara/152

°"O size nasıl hidayet etti ise sizde O'nu öylece zikredin" Bakara/198

"ALLAH'I ANMAK ELBETTE EN BÜYÜK (İBADET) TİR." Ankebut/45

Zikrimle meşgul olup Ben'den istemeye vakit bulamayanlara isteyenlerden daha çok veririm." Hadis'i Kûdsi (Buhari)

°"Sabah akşam ALLAH'ın C.C. adını dilinden düşürmemek, ALLAH C.C. yolunda düşman ile vuruşurken kılıç kırmak ve malı cömertçe dağıtmaktan daha faziletlidir" Hadis'i Şerif

°"Zikretmeyenle zikredenin hali ölü ile dirinin hali gibidir." Rivayete göre ALLAH'ın C.C. adını ananlardan başka herkes susuzluk içinde dünyadan ayrılır.

°"Günahlarından rücû edip ALLAH'ı C.C. zikirle yarışanlar yarışı kazanmışlardır, zikir onların günah yüklerini sırtlarından attı ve hafif olarak mahşer yerine geldiler." Hadis'i Şerif (Tirmizi, Ebû Hureyre'den)

°Yüce ALLAH C.C. şöyle buyurur:"Beni andığı sürece,dudakları benim Adıma kıpırdadıkça, 'Ben' kulum ile birlikteyim."

°Peygamberimiz'e (SAV) "En faziletli amel nedir?" diye sordular. "ALLAH'ı C.C. anan dilin kurumadan can vermendir" buyurdular.

°"Gafiller arasında ALLAH'ı C.C. anan kimse, kuru otlar arasında yeşil otlar gibidir" Hadis'i Şerif

°"Gafiller arasında ALLAH'ı C.C. anan kimse, cephe kaçakları arasındaki savaşçı gibidir" Hadis'i Şerif

°"Zikrin Efdali LAİLAHEİLLALLAH (1 kere söylediğinde 4000 derece yükselirsin ve defterinden 4000 büyük günah silinir), duanın makbulü ELHAMDÜLİLLAH'dır" Hadis'i Şerif (Tirmizi)

"O size nasıl hidayet etti ise sizde O'nu öylece zikredin" Bakara/198


Her zikri ALLAH’ın C.C. huzuruna Melekler yükseltir “LÂ İLAHE İLLALLAH” ise aracısız, engelsiz ve direk olarak ALLAH’ın C.C. huzuruna çıkar, ALLAH’ın huzurunda söyleyen kişinin mağfiret olunması için inler durur. “LÂ İLAHE İLLALLAH” ile ALLAH C.C. arasında perde yoktur. Cennet’in 8 kapısı üzerinde yazar. Yedi kat gökleri ve yerleri ve içindeki her şeyi ve yaratılmış her şeyi, terazinin bir kefesine koysanız bir kefesine “LÂ İLAHE İLLALLAH” Kelime-i Tevhid’ini koysanız, “LÂ İLAHE İLLALLAH” ağır gelir. Seksen senelik kafir’i bile bir kere kalp ve dille söylemesiyle tertemiz eder BİİZNİLLAH.
"ELHAMDÜLİLLAH demenin katlı mükafatı gibi hiçbir zikrin mükafatı olamaz" Hadis'i Şerif. Yer ile gök arasını doldurur. Bu hamd'de mizan'ı doldurur.

°Günde 100 kere İhlâs Sûresi okuyana kâmil bir iman nasib olunur,1000 kere okuyanın öldüğünde cesedi çürümez.

°Bir kere "SÜBHANALLAHİ VEL HAMDÜLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER" diyen kimse için cennette bir ağaç dikilir ki, bir atlı 500 sene gitse gölgesini bitiremez


Cuma Namazından hemen sonra dünya kelâmı konuşmadan 100 kere “SÜBHANALLAHİL AZİYM VE Bİ HAMDİHİ” diyen kimsenin 100 bin , anne ve babasının 24 bin günahı mağfiret olunur.
°Neye sıkılırsanız sıkılın en sıkıntılı anınızda , ne kadar günahkâr olursanız olun Yunus A.S.'ın balığın karnında iken ettiği ve affedildiği şu duaya (Ayet'i Kerime'dir) devam edin. "Lâ İlahe illa ente Sübhâneke inni küntü minezzalimin" (Her sıkıntının def'i için)

°Yatmadan Kâfirun Sûresini okuyan imanını şeytandan korumuş olur. (ALLAH'ın izniyle)

°Kabir azabından korunmak için her gece yatsıdan sonra Mülk(Tebâreke) Sûresini okuyunuz. Okuduğu gün ölenin şehid olacağı rivayeti vardır.'' Ya İlahi! Dünya' nın tadı olmaz, Senin zikrin olmazsa! Kalplerin tadı olmaz, Senin sevgin, Senin muhabbetin olmazsa! Ey Yüce Rabb' imiz! Bizleri İlahi mahfiretinle birlikte, sonsuz nimetlerine nail eyle!'' Amin....

(İmam Zeynel Abidin)selam ve dua ile kalınız... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz