.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Akşam Namazından Sonra 2 Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Akşam Namazından Sonra 2 Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Akşam Namazından Sonra 2 Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Akşam Namazından Sonra 2 Vote_lcap67%Akşam Namazından Sonra 2 Vote_rcap 67% [ 4 ]
Akşam Namazından Sonra 2 Vote_lcap0%Akşam Namazından Sonra 2 Vote_rcap 0% [ 0 ]
Akşam Namazından Sonra 2 Vote_lcap33%Akşam Namazından Sonra 2 Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Akşam Namazından Sonra 2

Akşam Namazından Sonra 2 Empty Akşam Namazından Sonra 2

Mesaj tarafından *GüLer* 30.03.10 20:22

Akşam Namazından Sonra 2
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Allahım, dinim, dünyam, ailem ve malımda Senden af ve afiyet istiyorum. Allahım ayıplarımı ört ve beni korkularım­dan emin kıl.
Allahım, önümden ve arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden (gelecek tehlikelerden) beni koru ve ayağımın al­tından derdest edilmekten de Senin azametine sığınırım.
Rabb olarak Allah'tan, din olarak İslâm'dan, resul olarak Hz. Muhammed (s.a.v)'den razı olduk. Rabb olarak Al­lah'tan, din olarak İslâm'dan, nebî olarak da Hz. Muham­med (s.a.v)'den razı oldum. (3 defa)
Allahım, bedenime afiyet ver; Allahım kulağıma afiyet ver; Allahım gözüme afiyet ver; Senden başka ilâh yoktur.
Allahım, küfür ve fakirlikten Sana sığı­nırım. Allahım, kabir azabından Sana sığı­nırım; Senden başka ilâh yoktur. (3 defa)
Allah'ı her türlü eksiklikten tenzih eder ve Ona hamd ederim. Kuvvet ancak Allah'ın elindedir. Allah ne dilerse olur, olmamasını dilediği şey de olmaz. Bilirim ki, Allah her şeye kadirdir ve ilmiyle her şeyi ihata etmiştir.
İslâm fıtratı, ihlâs kelimesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in dini ve müşriklerden olmayan atamız hanif Müslü­man Hz. İbrahim (as)'in milleti üzerine akşamladık. Yâ Hayy, yâ Kayyûm. Rahmetin hürmetine Senden yardım is­tiyorum, bütün işlerimi düzelt; beni nefsimle göz açıp kapa­yıncaya kadar dahi olsa baş başa bırakma.
Allahım, Sen zik­redilmeye en lâyık olansın, ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın, (yar­dım) istenilenlerin en çok yardım edeni, saltanat ve güç sahiplerinin en şefkatlisi, ken­disinden bir şeyler dilenilenlerin en cömerdi, verenle­rin en eli açığı, her şeyin sahibi Sen­sin. Senin ortağın yoktur; eşi ve ben­zeri olmayan ye­gâne varlık Sen­sin. Senin zatın­dan ve rızandan başka her şey helake mahkûmdur. Sana ancak Senin iznin ölçüsünde itaat edilir ve ancak ilmin dahilinde Sana isyan edilir. Sana itaat edilir, karşılığını verirsin, Sana isyan edilir, mağfiret edersin, her şeye en yakın şahit Sen, en yakın ko­ruyucu da Sensin, nefislerin (arzularının) önüne geçer ve perçemlerden tutarsın. İnsanların fiillerini yazdın ve ecelleri­ni takdir ettin. Kalbler Sana akar, gizli Senin yanında ayan­dır. Helâl Senin helâl kıldığın, haram da haram kıldığındır. Din, Senin teşrî buyurduğun; emir, Senin hükmettiğin;
Mahlûk, Senin mahlûkun; kul, Senin kulundur. Sen, Rauf ve Rahîm olan Allah'sın.
Göklerin ve yerin kendisiyle parıldadığı, yüzünün nuru hür­metine, Senin olan her bir hak hürmetine ve Senden iste­yen kulların hürmetine, Senden beni bu sabah ve bu akşam affetmeni ve kudretinle Cehennem ateşinden korumanı dili­yorum.
"Allah bana yeter. Ondan başka ilâh yoktur. Ona tevekkül ettim. O, Arş-ı Azîm'in Rabbi'dir." (7 defa)
Allahım, Sen be­nim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben Se­nin kulunum ve gücüm yettiğince Sana verdiğim ahd ve vaad üzerinde sabitim, işledikleri­min şerrinden Sa­na sığınırım. Üze­rimdeki nimetleri­ni itiraf eder; gü­nahlarımı da ikrar ederim. Beni ba­ğışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.
Allah'tan başka ilâh yoktur; Allah büyüktür. Allah'tan baş­ka ilâh yoktur; O birdir. Allah'tan başka ilâh yoktur; Onun ortağı yoktur. Allah'tan başka ilâh yoktur; mülk ve hamd Ona mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur; güç ve kuvvet Allah'a mahsustur.
Allahım, Senden imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ve nezdinden mağfiret ve rızâ istiyorum.
Ne yerde ne gökte (adının anılması)yla hiçbir şeyin zarar ve­remeyeceği Allah'ın ismiyle ki, O Semî' ve Alîm'dir. (3 defa)
Mahlûkâtının şerrinden Allah'ın tastamam kelimelerine sığı­nırım. (3 defa)
"Akşama girerken ve sabaha ererken Allah'ı teşbih edin. * Göklerde ve yerde, geceye girildiğinde de öğleye ulaştığınız­da da hamd, Ona mahsustur. * Ölüden diriyi çıkarıyor diri­den de ölüyü çıkarıyor ve ölümünden sonra da yeri diriltiyor. İşte siz de (kabirlerden) böyle (diriltilip) çıkarılacaksınız."
"Allah ki, Ondan başka ilâh yoktur; dâima diri, (yarat­tıklarını) koruyup-yöneten ve hayat­larını devam etti­rendir. Ona ne uyuklama arz olur, ne de uyku. Göklerde ne var­sa, yerde ne varsa hepsi Onundur. İz­ni olmadan kim Onun katında şe­faatte bulunabilir? Önlerinde ne varsa, arkalarında ne varsa, hepsini bilmektedir. Onun ilminden, kendisinin dilediği mik­tarın dışında bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü, gökleri ve yeri kaplamıştır. (Gökleri ve yeri) koruyup gözetmek, Ona ağır gelmez. O, yücedir, azamet sahibidir."
Biz ve bütün mülk, Allah'a ait olarak akşama ulaştık. Hamd Allah'a mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir. Or­tağı yoktur. Mülk ve hamd Ona mahsustur. Onun herşeye gücü yeter.
Rabbim, bu gece­nin ve daha sonraki gecelerin hayrını Senden istiyor, bu gece ve daha sonraki gecelerin şerrinden sana sığınıyorum.
Rabbim, tembel­likten ve ihtiyarlığın dertlerinden Sana sığınırım. Rabbim, Cehennem'deki ve kabirdeki azaptan Sana sığınırım.
Allahım, tembellikten, kocamaktan, ihtiyarlığın dertlerin­den, dünyanın fitnesinden ve Ahiret azabından sana sığını­rım. Biz ve bütün mülk, Alemlerin Rabbi olan Allah'a ait ola­rak akşamladık.
Allahım, Senden bu gecenin hayrını, fethini, yardımını, nu­runu, bereket ve hidayetini istiyor, bu gecenin şerrinden ve daha sonraki gecelerin şerrinden Sana sığınıyorum.
Allahım, imanı bi­ze sevdir ve onu kalblerimizde tez­yin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çir­kin göster; bizleri rüşde erenlerden eyle.
Allahım, Senden, Seninle mutmain olmuş, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana ra­zı ve ihsanına ka­naat eden bir nefis istiyorum.

selam ve dua ile kalınız... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
*GüLer*
*GüLer*
VEFALI ÜYEMİZ
VEFALI ÜYEMİZ

- Similar topics