.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Salava10

Join the forum, it's quick and easy

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
    Kimler hatta?
    Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
    En son konular
    » Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
    Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_lcap67%AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_rcap 67% [ 4 ]
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_lcap0%AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_rcap 0% [ 0 ]
    AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_lcap33%AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
    MSN 
    AOL 
    Netvibes 
    Bloglines 

Mayıs 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

Takvim Takvim

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua

3 posters

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Empty AToMLaR ÇaĞıNDa Dua

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 07.03.10 19:38

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    ATOMLAR ÇAGINDA DUA

DUA NEDIR: Insanin, evrenin azameti karsisinda kendini küçük ve yalniz hissederek Allah'a yaklasmasi, ruhunu aklamasi, paklamasi, durulamasi ve yüceler yücesine ulasmasidir.

Insan, beden ve ruhtan yaratilmis çok tuhaf bir varliktir. Allah insanlari, özene bezene ve kendisine has olarak yaratmis ve kerametler vermistir. Bu yönü ile insanoglu melekleri asmis, arsa ve Allahi'na yaklasmistir.

Diger vasfi ise insanoglu, asagilarin en asagisi olan esfeli safiline düsmüstür. Böylece insan yakici, yikici, kan dökücü, zulmedici, hiç bir yaratigin yapamayacagi kötülükleri yapabilmeye müsaittir. Böylesine insanlara Rabbimiz DUA simidini uzatmistir.

DUANIN GÜCÜ NEDIR: Dua atom enerjisi kadar kuvvetli ve cazibelidir. Dua insana yasama azmi, çalisma gücü ve dinamizm kazandirir. Tibbin en müessir ilacidir. Dua, imanin en canli tezahürüdür. Ibadetlerin ruhu, Mü'minin silahidir.

ÇAGIMIZDA DUAYAI HTIYAÇ VAR MiDIR?

Her çagda ve her zaman insanin duaya ihtiyaci olmustur. Insanin yasamasi için hava, su ve gida ne ise, dua da
    aynidir. Ademoglunun mutlaka duaya ihtiyaci vardir. Bu fakir Çakir, öylesine dinsiz insanlarm bile Allah ile gizlice dualastiklarini görmüstür.

NE ZAMAN VE NASIL DUA EDELIM?

Çesitli an ve zamanlarda insanin içinde dua etmek için bir kivilcim olusur. iste o ani kaçirmayalim. Allahimiza gizlice yalvararak, yakararak dua edelim. Içimizden nasil geliyorsa öylece IHLASLA Allah'a dua edelim.

DUA HER DiLDEN YAPILABILiR: Arapça, Türkçe, Ingilizce ...

FATIHA SURESI DUALARiN ANASiDiR. EN GÜZEL DUADIR.

Duayi, peygamberlerden, en büyük ilim adamlarina ve dinsizlere varincaya dek herkes yapmistir. Mutlu olan, darda, dertte, zorda kalan, kazanan, kaybeden herkesin duaya ihtiyaci vardir.

BÜTÜN DINLER VE PEYGAMBERLERDE DUA VARDIR

Kur'anda 14 sure, 29 ayette tevbe ve dua mevcuttur.

DUANIN TIP ILMİNDEKI YERI

Nobel ödülü kazanan Dr. Alex Carrel, duanin gücünü, yer çekim gücüne esdeger bulmaktadir.

Doktorlar, inançli insanlarin hastaliklari­nin, inançsiz insanlara göre daha çabuk iyilestiklerni bildirmektedirler.

HINDISTANIN kurucusu Mahatma Gandi:

"Allah'a dualarim olmasaydi, INGILIZLERIN zulmünden çildirabilirdim" diyor.

Dail Carnegie, ise çok yorulup bunalima düstügümde, kendimi kisa bir süre Allah'a adar, mutlu olurum diyor.

DUANIN ADABI: Dua yapilmadan evvel, beden, ruh, gönül temizligi yapilmalidir.

DUANIN ZAMANI: Duanin zamani ve yeri yoktur. Her zaman ve her yerde dua yapilabilir. ANCAK: Ramazan ayinda, Kadir gecesi, kandil geceleri, if tar, sahur vakitleri, Kabe'de, Arafat'ta Ravza-i mutahhara'da ve cuma vakitleri ... yapilan dualar makbulolur. Dualar, az, öz, olmali, parali, satafatli olmamali. Parali dualar makbul degil­dir.

KIMIN DUALARI MAKBULDÜR: Peygam­berlerin, evliyanin, mazlumun, misafirin, hocanin talebesine yaptigi dua, ana babanin evladi için yaptigi dualar ... makbuldür.

ALLAH, ELÇiLERINE DUA YAPMALA­RiNi EMREDIYOR.- Nitekim Adem A.S. "Ya Rabbi, biz nefislerimize zulmettik; bizi bagisla­maz, merhamet etmezsen, zalimlerden oluruz.", Yunus A.S. Baligin karnida iken: "SENDEN BASKA MABUDUM YOKTUR. SENI TESBIH EDERiM. BEN HATA YAPMAKLA ZALIMLER­DEN OLDUM... " diye dua etmislerdir. Her pey­gamber kendilerine has dualarla Allah'a yalvar­mistir. PEYGAMBER EFENDIMIz DE ALLAH'A GÜNDE YÜZ DEFA ISTIGFAR VE DUA ET­MISLERDIR.

EFENDIMIZIN YAPTIGI BAZI ÖNEMLI DUALAR

Allah'im, sen afüvvün kerimsin, affetmeyi seversin; ne olur beni de affediver. Allah'im, fay­dasiz ilimden, halis olmayan amelden, kabul olunmayan duadan sana siginirım. Allahim, fa­kirlikten cimrilikten, azliktan, zelil ve hakir
    ol­maktan, zulüm yapmaktan, zulme ugramaktan sana siginirim; beni bunlardan koru!

Allah'im, her türlü hastaliklardan, kaza ve belalardan, afet ve müsibetlerden sana siginirim. Allahim bana pürüzsüz bir yasayis, hayatimin sonuna kadar rahat, sihhat afiyet, ahirette rüsvay olmayarak huzuruna çikmak ihsan eyle Allah'im!

Allahim bana dogru yolu göster, ahlakimi güzel kiL. Rizkimi temin et. Haramlardan beni uzaklastir. Kimseye muhtaç etme. Kötü huy, kötü el ve arzulardan, seytanin kötülügünden dün­yama hüzün verecek seylerden sana sigininm.

Ey bizi terbiye eden Rabbimiz, bize dünyada, ahirette didik, düzenlik, iyilik ve güzellik ver; bizi cehennem azabindan koru!

Ey, günahlari yargilayan, tevbeleri kabul eden, cezayi siddetle veren ihsani bol olan Allahim, Rabbimiz, ancak sana ibadet eder, ancak senden yardim isteriz. Ulu Allahim, hesap soru!­dugu gün, beni anami, babami, bütün din kardeslerimi yarliga, bagisla!

Allahim, bizi müslüman olarak yasat ve yine müslüman olarak öldür.

Rabbimiz, eger unutacak ve yanilacak olursak, bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bizden öncekilere yükledigin gibi bize de agir yük yükleme. Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyecegi seyi tasitma. Bizi affet, bizi bagisla, bize aci; sen mevlamizsin, kafidere karsi bize yardim et!..
    Musa ÇAKIR-
    1993
    RıZa BeRKaN
    RıZa BeRKaN
    KuRuCu / YöNeTiCi
    KuRuCu / YöNeTiCi

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Empty Geri: AToMLaR ÇaĞıNDa Dua

Mesaj tarafından EyLüL 04.05.10 11:44

Rabbimiz, eger unutacak ve yanilacak olursak, bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bizden öncekilere yükledigin gibi bize de agir yük yükleme. Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyecegi seyi tasitma. Bizi affet, bizi bagisla, bize aci; sen mevlamizsin, kafidere karsi bize yardim et!..

Amin.. Amin...

EyLüL
    EyLüL
    BAĞIMLI ÜYEMİZ
    BAĞIMLI ÜYEMİZ

AToMLaR ÇaĞıNDa Dua Empty ATOM ÇAĞINDA DUA

Mesaj tarafından ABDUSSAMED 04.05.10 21:24

RıZa BeRKaN demiş ki:

ATOMLAR ÇAGINDA DUA

Allahim bana dogru yolu göster, ahlakimi güzel kiL. Rizkimi temin et. Haramlardan beni uzaklastir. Kimseye muhtaç etme. Kötü huy, kötü el ve arzulardan, seytanin kötülügünden dün­yama hüzün verecek seylerden sana sigininm.

Ey bizi terbiye eden Rabbimiz, bize dünyada, ahirette didik, düzenlik, iyilik ve güzellik ver; bizi cehennem azabindan koru!

Ey, günahlari yargilayan, tevbeleri kabul eden, cezayi siddetle veren ihsani bol olan Allahim, Rabbimiz, ancak sana ibadet eder, ancak senden yardim isteriz. Ulu Allahim, hesap soru!­dugu gün, beni anami, babami, bütün din kardeslerimi yarliga, bagisla!

Allahim, bizi müslüman olarak yasat ve yine müslüman olarak öldür.

Musa ÇAKIR-
    1993
    ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞİM ÇOK FAYDALI BİLGİ VE DUALAR [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] RABBİM DUALARIMIZI GERİ ÇEVİRME İBADETLERİMİZİ [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] YÜZÜMÜZE ESKİ BİR BEZ PARÇASI GİBİ ATMA
    KABULLERİN EN GÜZELİ İLE KABULU GARİN EYLE AMİN ECMEIN
    ABDUSSAMED
    ABDUSSAMED
    AKTİF ÜYEMİZ
    AKTİF ÜYEMİZ

- Similar topics