.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Salava10

Join the forum, it's quick and easy

RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
Kimler hatta?
Toplam 33 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 33 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_lcap67%RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_rcap 67% [ 4 ]
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_lcap0%RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_rcap 0% [ 0 ]
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_lcap0%RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_rcap 0% [ 0 ]
RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_lcap33%RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN

2 posters

RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Empty RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN

Mesaj tarafından belinay 15.09.10 21:08

Rabbimgerçek manada beni sen sevdin... Niceleri isesever gibi göründü... Amadaima, kendilerini sevdiler... Çünküâcizdiler, fâniydiler...Kendilerine bile yetemediler ki, banayetseler...
HepsiSana borçluydu varlığını.Hepsinin bir canı vardı... Ve onlar, kendicanları yanmadıkça,anlayamadılar acıyı... Anlayanlar da zaten,kendilerince bir mânâçıkardı... Sen varsın hakkıyla bilenbeni... Her şeyimle bilen, herşeyimle seven, bir tek Sen... Sevdiğinibiliyorum, zira sevmemişolsaydın, o kadar kendinle meşgul etmezdinbeni. Sevmemiş olsaydın,aratmazdın böylesi... Sen sevmemişolsaydın, sevebilir miydim ki Seni?Sen canımın Cânânı... Sen'insevginde vefâyı idrak ettim ben... O eşsizvefâna, karşılık vermektenâciz oldum her zaman... Seni, Senin benisevdiğin gibi sevmektenâcizim... Zira Sen yaratansın, ya ben? Ben, kulolmayı bilebeceremeyen... Yalnızca Sendeydi tatmin... Sadece Sende. BirSenyettin bana... Kimselerle yetinemedim... Acı çekmeyi sever oldumSeninizninle. Dertlerin içinde gizlenmiş nice derman buldum...Sevdirdiğincesevdim Seni... Buldurduğunca buldum... Bir Sen varsın Bâkîolan...Geride ne varsa fâni... Bütün varlıkların hepsi fâni... Kimigüzel,kimi çirkin, kimi vasat, ama işte her biri fâni... Dallardakiçiçekler,göklerdeki bulutlar, çöller, pınarlar hep fâni... Seraplar vegölgelerfâni... Çöllerde kalmayı sevdim Seninle...Yalnızdım,kalabalıklar içinde... Her şeyde Senin sanatını görmeyisevdim ben...Herkeste Senden bir tecelli bulmayı sevdim... Yıldızlardanûrunu,güneşte nârını, ateşte hârını bulmayı sevdim. Hiçbir şeyemuhtaçolmayışını sevdim ben. Azîz oluşunu, Kâdir-i mutlak oluşunusevdim.Settâr oluşunu sevdim. Öylesine güzel bir sırdaştın ki Sen,kimselerebir sırrımı vermedin. Günahıma rağmen yücelttin beni. Şerefikramettin. Ekrem-ül ekremînsin... Kulunu sevmeni sevdim. Ey Rabbim!Benunuttum, unutmadın. Ben, adını anmadım, yine de bırakmadın.Yüceleryücesi aşkına karşılık vermek varken, Seni bırakıpbaşkalarınayandım... Yine de vazgeçmedin benden. Sevdin beni, oysa,benSana kul bile olamadım. Nankörlük ettim. Yine denimetleriniesirgemedin. Şikayet eden, sızlanan, dert yanan hep benoldum. Sen,sabrettin. Sen sevdin beni... Bense vefâsız bir sevgiliydim.Kıymetinibilemedim. Şimdi, cemâlinin hasretiyle yanıyorum. VeSeninmuhabbetin fâni hazları benden yok etti. O kadar ki, güneşinkavurucusıcağında da, serinleten rüzgarda da, Senin hasretin içindeyim.Seninsadece sanatını seyretmek yetmiyor artık! Şahdamarımdan dahayakınolmanı sevdim. Ama bu bile yetmedi bana. Korkuyorum perdelerarkasındakalmaktan. Korkuyorum, başkalarına görünüp de beni mahrumkoymandan.Cemâlin... Tüm derdim bu ey Rabbim! Cemâlin tüm derdim bu eyRabbim. DayanamamMevlâm! Ne olur Sensiz bırakma beni! Biliyorum ki, neyaparsam yapayım,cemâlini hak edecek bir sermaye biriktiremem. Seni hakedecek gücüm yokbenim. Seni hak edecek amelim yok. Hiçbir şeyim yok eyen Güzel! Ellerimbomboş. Üstelik günah kirleriyle lekeliyim. BembeyazgelemiyorumSana... Yarattığın gibi tertemiz değilim. Dünya kirlettibeni, nefsimaldattı. Şeytana kandım. Müflisim. Vallahi hiçbir şeyimyok! Duyduğumiştiyakın sebebi, yine Sensin. Sensin her yanımda...Sensin varlığım...Zenginliğim Sensin... Tüm sefilliğime rağmen yine deSeni isteyişim,sırlarındandır. Bilmiyorum, bilen Sensin. Ve eğer,murâdıma, maksûduma,matlûbuma, yani Sana, yani Senin Cemalinekavuşursam bir gün, bu dasadece Senin merhametin. Sermayem yok Sevgili!Tüm sermayem,rahmetin... Lokmanın bile derman olamayacağı derdimin,dermanısın Sen!Yârsın! Cansın! Şifâsın! Lokmanda değil ey Yâr, Sendedirbenim devâm!Sana kavuşmadıkça, huzur da bana haram! Sermayem rahmetin,ilâcımCemâlindir, vesselâm! Hiçbir şey yoktu, yalnız Sen vardın.Hiçbirşey yoktu, aşkın vardı. Aşkını izhâr ettin, yarattın bizi.Muhabbetettin, yarattın beni… Vahdaniyetinin tecellîsiyle bütünkalplere birkatre aşk iksiri serptin. Ehadiyetinin tecellisiyle bütünkalpler Sanaâşık… Bildim, seven sendin beni!.. Bütünvarlıklarda yansıyan güneşgibi, sevgisiyle saran Sendin beni… Anneminmerhamet yüklü sesi,yüreğini yüreğimin üstüne koyan dostun merhabası,başımı okşayanPeygamber eli, hâtırasıyla hüznümü alan sevgilininsohbeti… bildim hepSendendi. Sevdin, sonra kopmaz bir zincirlekendine çektin. Zincirin herbir halkası, Senden tecellîlerdi. Aşkınaâşık olduğum Mecnûn “Sen”din.Aynalarda seyrettiğim Yûsuf, “Sen”!.. Sonsuzsiyah güller, lâcivertakşamların iğde kokusu, hüzün yüklü sonbahar,yağmurun toprağa dokunuşu,bir gül renginde eriyen akşamlar, Dost'unyüzü, sevdiğim ne varsa, hep“Sen”dendi. “Tecellî, tecellî edeni gösterir.” Hazret-i Mevlânâ Sûretlerde nihân olan Sevgili, eySevgili!.. Yetimler Yetîmi'ne«vedduhâ» sırrıyla tecellîederken, O'nu tek olana, “bir olan”açekiyordun. Başka bütün kapılarıkapatırken, hep açık olan kapınaçağırıyordun. Bildim, kalbimdeki herbir muhabbet tecellisiyle beni dekendine çekiyorsun. Çekiyorsun vebırakıyorsun. Bırakıyorsun ki,kanayayım; zayıf yanlarımı tanıyayım.Seni bulayım. Sonra yineçekiyorsun. Bu, hüzünlü bir şehrâyîn.Bu, bitimsiz bir med-cezir. Bu,içimdeki Mûsâ'yla Firavun savaşı; sulhüyok!.. Sevgili, enSevgili!..[b]Sûretlerden geçerek, Sana erdir beni!.. Merhametinlearındır, kalbimi...

*ALINTI*
belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN Empty Geri: RABBİM GERÇEK MANADA SEVDİN

Mesaj tarafından EhliDava 20.10.10 9:57

Es-Selamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Beraketuhu Ve Mağfiretuhu Ebeden ve Daimen İnşaAllah...
Evet ...Böyle Güzel Bir Paylaşımda Bulunduğunuz İçin Teşekkür Ederiz..
Paylaşımlarınızın Devamını Dileriz...

Lokmanda değil ey Yâr, Sendedirbenim devâm!Sana kavuşmadıkça, huzur da bana haram! Sermayem rahmetin,ilâcımCemâlindir, vesselâm! Hiçbir şey yoktu, yalnız Sen vardın.Hiçbirşey yoktu, aşkın vardı. Aşkını izhâr ettin, yarattın bizi.Muhabbetettin, yarattın beni… Vahdaniyetinin tecellîsiyle bütünkalplere birkatre aşk iksiri serptin. Ehadiyetinin tecellisiyle bütünkalpler Sanaâşık… Bildim, seven sendin beni!..
rabbit Saygı Ve Sevgiyle... rabbit

EhliDava
EhliDava
ÖZEL ÜYEMİZ
ÖZEL ÜYEMİZ

- Similar topics