.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 31 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 31 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_lcap67%Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_rcap 67% [ 4 ]
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_lcap0%Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_lcap0%Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_lcap33%Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli!

Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli! Empty Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli!

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 27.07.10 13:08

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ben, insanım. Varlık bezmi etrafımda pervanedir. Cebrail, benim için Rabbimden haberler getirir, haberler götürür.

İblis, benim için Rabbine düşman kesildi. Hâme, o görünmez varlık, benim mensubu bulunduğum “bir güzel insana” ümmet oldu da şereflendi. Akik, benim iltifatımla değer kazandı. Gül, bir anlık nazarım için gülümser.

Arı, bana hizmet etmenin şevkiyle bal yapar.

Aslım topraktır, ama ruhum görünmez fezalarda uçar. Gayb ile şehadet bende buluşur, mânâ ile madde bende birleşir.

Efendi de benim, köle de. Cihanın sultanıyım, ama Onun kuluyum. Zirveyim, seçilmişim.

Omuzumda üstünlük nişanı takılı, akıl nurudur başımda parlayan.

Kendi başıma bir hiçim. Varlığım bir gölge, elimde olana “benim” deyişim bir vehimden ibaret. Neyim varsa O verdi.

Ben, Onun için varım. İlmim, iradem ve kudretim hep Rabbimden. Ben, Mabuduma kulluk etmek için buradayım.

Acizliğimi bilir kudretine sığınırım, zayıflığımı görür kuvvetine dayanırım, fakirliğimi anlar rahmetine güvenirim,
kusurumu fark eder affımı isterim.

Ben define arayıcısıyım, sırlar ülkesinin yolcusuyum. Onun yolundayım, Onunlayım, Ona giderim.

O yolun merhaleleri hem kavuşmadır, hem ayrılık. Her adımda bin ızdırap ve bin lezzet tadarım.

Bir yerde duramam, yeter diyemem, gaflet öldürür beni.

Yol tehlikelerle dolu. Bu sırlar ormanının her ağacı ardında bir düşman pusu kurmuş.

Nefsim, can düşmanlarımla işbirliği halinde. Ben, Ona gitmek isterim. İblis beni aldatıp kendi yolunda yürütmek ister.
Önümde, gidilebilecek son noktaya kadar giden bir Rehberim, ilimde marifet yollarını tarif eden söz mucizesi bir Kitabım var.

Bilirim, gözüm kitapta, özüm izde oldukça İblis beni aldatamaz.

Bütün kapılar bende açılır, bütün yollar benden geçer ve Ona gider. Hem yolcuyum, hem yol. Hem kapıyım, hem anahtar.

“Enfüsî tefekkür” bendedir, kendime girer Ona giderim.

“Afakî tefekkür” benim işimdir, ibretle cihan kitabını okur, okuturum.

Her eser şiirimdir; hisseder, anlatırım.

Ben, mânâ arısıyım. Varlıktan varlığa uçar, bal özü toplarım.

Işıl ışıl yıldızları, dalga dalga denizleri, dumanlı dağları, esen rüzgârları, yağan yağmurları,

gülümseyen çiçekleri harman eder, gönül dünyamda “iman” balları yaparım.

Bülbül olur “marifet” iklimine uçarım, Yûnus olur “muhabbet” denizine dalarım.

Yerdeyim, gökteyim, denizdeyim,vdağdayım; kâinat bahçemdir benim, gönlümce gezerim.

Bazen cihan dar gelir, Rabbimin sonsuz isimler ve sıfatlar âlemine doğru kanatlanırım.

Sonsuza yürümekten yorulan ve beni bugüne çağıranlara şunu derim: “Güncel”in sığ sularında mı boğulayım?

Bu gün var yarın yoklarla mı oyalanayım? Dalga uğruna denizden mi vazgeçeyim?

Elması bırakayım da, “cam” için can mı vereyim? Altın için bile olsa elması terkedene akıllı denilir mi?

Benden, yere mıhlanmamı istiyorsunuz, farkında mısınız, siz benden “beni” istiyorsunuz. Elimde olmayanı nasıl veririm?

Ben, kendimin değilim, Onunum. Onsuz hayat, yaşanmamıştır. Gafletle geçen zaman ömür değildir.

Anlayın artık, sizinle olamam. Bedenimi verdim, ruhumu da veremem.

Hayır! Ben ebediyet yolcusuyum. Yolcu yoluna gitmeli!
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

- Similar topics