.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
Kimler hatta?
Toplam 23 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 23 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_lcap67%Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_rcap 67% [ 4 ]
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_lcap0%Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_rcap 0% [ 0 ]
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_lcap0%Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_rcap 0% [ 0 ]
Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_lcap33%Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--

Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--  Empty Sevdiğinize Bir Gül Verin..@))-))--

Mesaj tarafından EyLüL 25.07.10 16:24

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Doktor bey bu gün sabah mesaisine başlayınca ilk önce hastalarını gezer ,durumlarını sorar şikayetlerine bakardı.
Nihayet ayşe hanımın odasına gelmişti,ayşe hanım nerdeyse beş aydır hastanedeydi ve sanki hastanenin bir elamnı olmuştu.
Doktor bey ayşe hanıma şöyle bir bakar o ayşe hanım maşâallah hastalığı mevlamın izni ile atmışsınız
.Ayşe hanım bu sözlere sevinmiştir.Zira beş aydır evden uzakta hastanenin bu dar odasındadır.
Tabiki doktor bey sizin sayenizde,Doktor bey hayır der bu benim sayemde değil ben aracıyım mevlam şifanızı benim elimle size ulaştırdı ben sadece arada bir ulağım diyince ayşe hanım şaşırmıştı .
Bu doktor diğer doktorlardan farklıydı kendi başarınısını sanki görmezden geliyordu,ayşe hanım dininide pek bilmiyorduki ona anlatmamışlardı,Klabinde bir sıkıntı başladı ayşenin doktor beyde bunu fark etmişti ama elinden bişey gelemzdive biraz bu haline üzülmüştü sanırım.
Doktor bey hastalarını bir bir gezdikten sonra odasına çekildi ayşe hanımı taburcu etmeye karar vermişti,sekreter hanımdan ayşe hanımı odasına çağırdı,ama hala bir sıkıntı vardı,böyle bir hastalıktan iyileşip tedavi olan birisinin imanınında artması gerekiyordu.Kapı çalındı gelen ayşe hanımdı ,doktor bey içeri davet etti,Ayşe hanıma bir koltuk göstererek buyrun dedi ve söze başladı ayşe hanım bundan sonra bakın çok dikkatli olacaksınız aşırı sıcak yağlı yemek gibi vs. şeylerden uzak duracaksın,peki dedi ayşe hanım teşekkür ederim dedi,Doktor beyin odası biraz farklıydı sanki diğer doktorların odasına göre masada bir Arapça yazı,önce onu merak etti doktor bey bu nedir.
Doktor bey ayşe hanımın bunu ilkkez gördüğünü anlamıştı bu besmeleyi şerif dedi.
Dinimizde her hayırlı işe bu söz ile başlarız dedi,Ayşe hanım taman diyebildi,çünkü daha önce hiç bunarlı yapmamış görmüş ama görmezden gelmişti.Doktor beyle vedalaştı ve odadan çıktı,Doktor bey imanlı inançlı bir isnadı elinden hiç kuran-ı kerimi düşürmez beş vakit namazını kılardı.Ayşe hanımın bu haline çok üzülmüştü,ama yazıkkı elinden bir şey gelmiyordu.
O anda kapı çalındı buyrun dedi kapı açıldı aksakallı bir amca kapıda belirdi,doktor bey buyrun bey amca içeri gelin ,ihtiyar amca hayır dedi ben senin için gelmedim.
kapı aralığından çıkış işlemlerini yapan ayşe hanım görünüyordu ,İhtiyar adam onu işaret ederk ben onun için geldim.
Doktor beye hastane kapısında bir kırmızı gülle beklmesini söyledi ihtiyar adam ve gözden kayboldu.
Aceleyle bahçeye koştu doktor bey heycanlıydı bahçede en kırmızı en parlak en güzel kokan bir gülü kopardı ve hastane kapısına geldi beklemye başladı ayşe hanım kapıda yakınları ile belirdi.
Doktor beyi fark etti,doktor beye yaklaştı,doktor bey gülü uzatıp ayşe hanımın eline gülü verdi,bu gül gibi ol diyebildi.ve uzaklaştı.
Ayşe hanım sonunda beş aydır ayrı kaldığı evine gelmilşti ,annesi babası ve kardesleri ile biraz hoş beş ettikten sonra odasına çekildi.

Doktor beyin bu sözleri neydi kendisine neden böyle demişti kırmızı bir gül ve bu gül gibi ol,İlk önce doktor bey beni sevmiş sanırım diye düşünsede sonradan bunu böyle yorumlamaktan çekildi, sonraki günlerde yakın arkadaşarının arasında imanlı inançlı insanlarda vardı onlara sormaya karar verdi kırmız bir gül ve bu gül gibi ol ne demek acaba diye sorunca,arkadaşı kırmızı gülpeygamber efendimizi simgelerdiyince anlamıştı ayşe hanım olup biteni karar verdi islamı öğrenecek ve Rasull efendimizin hayatını hayatına tatbik edecekti ,Hidayet işte buir kul üzerinden diğer kula mevlamın hikmeti ile verilmişti.
Bu gün bir farklılık yapın sevdiklerinize bir gül verin en kırmızı en güzel kokan,birileri sevgi için verir kimileri dostluk için kimileride muhabbet için verir ,ama siz bu gün Rasull aşkı için verin İnşallah hidayet kapıları sizin verdiğiniz güller ile birbirinize bulaşır.

Bu gül benden sizlere sizi çok seviyorum Allah için [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics