.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Hasretini Bıraktın Zindanıma... Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 27 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 27 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_lcap67%Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_rcap 67% [ 4 ]
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_lcap0%Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_rcap 0% [ 0 ]
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_lcap0%Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_rcap 0% [ 0 ]
Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_lcap33%Hasretini Bıraktın Zindanıma... Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Hasretini Bıraktın Zindanıma...

Hasretini Bıraktın Zindanıma... Empty Hasretini Bıraktın Zindanıma...

Mesaj tarafından EyLüL 12.07.10 12:07

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bir geldin. Hasretini b?rakt?n zindan?ma. Karanl?k karanl??a dü?tü. Gece gecenin üstüne indi.

Parmakl?klar da??ld?; yüzün esir ald? beni. Ta?lar toz oldu; özlemin ta? kesildi. Gözlerine zincirlediler gözlerimi. Gidi?in hüzünlü bir sonbahard?, unutmad?m.

Y?ld?r?mlar dü?ürdün bak???ndan gö?süme… Saçlar?m beyaz alev ald?. Yand?m. Ta? üstünde ta? oldum. Suskunlu?um utançtan duvarlar ördü. Sa?nak sa?nak ya?mur oldum, ya?d?m küskünlü?ümün çölüne. Ç?? olup kendi yaln?zl???ma katland?m. Uzakl???n? yorgan yapt?m ç?plak ruhuma. Sözün güne?in yüzünü güldürürdü, unutmad?m.

Sessizli?in yeniden yeniye yanm?? bir kül gibi. Rüzgâr ald? nefesimi. Buzdan sütunlara çarp?ld? sesim. ?çimin içinde bir gurbet oldun. Sen gittin gideli, da?lar yollardan saklan?r oldu. Öyle derinle?ti ki vadiler; gölgeler içine girmeye nazland?. Bütün çöllerin tozlar?n? yutmu? gibi dudaklar?m, ah etmekten bile usand?. Susu?un ibret dolu bir kitapt?, unutmad?m.

?çimde hep su sesi ar?yorum. Denizler kurumu?… Lâl dudaklar susmu?.. K?y?lardan çekilmi? hayat; kemikler un ufak olmu?. Çöllerinden geçiyorum sensizli?in. Sessizli?in ç??l???n? büyütüyorum yüre?imde. Geli?in bir taze bahard?, unutmad?m. Kalbine girdi?im yollara pusular kurulmu?. ?nsan insana kavu?muyor art?k. Anka ku?lar? dirilmiyor yeniden. Küller bile yanm?? yak?lm??; ate? yeniden kendine gebe kalm?yor art?k. H?çk?r?klar yalan?n harman?na kar??m??; gelmiyor gelemiyor yitti?i yerden. Bak???n canlara can katard?, unutmad?m.

Bütün ba?lardan kurtuldum. Geceleri gecelerin koynuna sürdüm. Bütün ???klar? gözlerinin karas?na çald?m. Yana??n?n k?y?s?na geldim. Ellerinin ate?inden serinlik umdum. Gözlerim seni gördü?ü için güzel. I??k senin yüzüne vurdu?u için ayd?nl?k. Ya?mur senin gö?süne dokundu?u için serin. Rüzgâr senin tenine vurdu?u için nefeslenir. Dualar senin duda??na dokundu diye göklerin kap?s?na dayan?r. Duru?un da?lar?n ba??n? dik tutard?, unutmad?m.

Günahlar?m? biliyorum, utan?yorum. ?syanlar?m çok oldu; yüzüme bakam?yorum. O kadar unuttum ki, unuttu?umu hat?rlam?yorum. Bana nas?l bakaca??n? merak ediyorum. Ürperiyorum. Ürperiyorum. Ya tan?mazsan beni… “O beni sevmedi!” dercesine görmezden gelirsen a?layan gözlerimi? Hay?r, hay?r, böyle olmayacak, emin olmak istiyorum. Senin mü?fik bak???nda, topra??n ya?mura doymas? gibi sonsuz bir serinli?e kavu?aca??m. Senin bak???nda sonsuz bir hülyân?n ete?ine varaca??m. Özlemin cennetin kokusu bana, sana susad?m.

Ne hüznü eksilir ne sana doyar bu gönül. Sen gittin, çiçekler ezildi dünyada. Sen gittin, rüyalar? bo?uldu bebelerin. Sen gittin, sesi duyulmaz oldu derelerin. Sen gittin, yüreklerden kan çekildi. Sen gittin, can tenden usand?. Sen gittin, da? da?a küstü. Sen gittin, alev ü?üdü. Sen gittin, a?k kalplerden çekildi. K?y?lara vurdu a??klar?n cesedi. Vuslat?n cennet çiçe?i bana. Baharlardan hep seni sordum.

Senin serinletti?in sular? içiyor ceylanlar. Mart?lar senin yürüdü?ün göklerde geziniyor. Kelebekler senin yüzünün de?di?i bahçelere yay?yor kanatlar?n?. Bebelerin senin tebessümünü içiyor ana sütünden evvel. ?u dar gö?sümün kozas?ndan ç?kmaya çal???yorum. Sonsuz geni?liklerin s?rr? iki duda??n?n aras?nda sakl?. Bir kelâm söyle n’olur! Her hecenin arefesinde seni duymak istiyorum. Hitab?n denizleri ta??r?yor k?y?lar?ma, nereye baksam sana dokunuyorum.

Sev beni canan?n olay?m. ?çimden aks?n bütün ?rmaklar. Senin k?y?lar?n? kucaklayan kocaman bir derya olay?m. Rüzgârlar savursun beni, ya?murlar?n hepsi aln?ma dü?sün, ta?lar?n hepsi gö?süme dü?sün. Senin ayaklar?n? öpen kocaman bir da? olay?m. Çöller savrulsun, da?lar aradan çekilsin, yoku?lar ve ini?ler bitsin ki yürüdü?ün yollara toz olay?m. Senin hasretinle yanar her yan?m, bütün ufuklardan seni umar?m.

Çöldeyim, susuzum. Duda??n bana Leylâ. Kuyularda Yusuf’um. Sözlerin bana Züleyhâ. Ate?lerde ?brahim’im. Gözlerin bana deryâ. Sanc?lar içinde Meryem’im. Bak???n bana ?sâ. Yaralar içinde Eyyub’um. Hasretin bana ?ifâ. Ölüler içinde bir ölüyüm. Ellerin bana musallâ.

Senai Demirci

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics