.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_lcap67%Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_rcap 67% [ 4 ]
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_lcap0%Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_rcap 0% [ 0 ]
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_lcap0%Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_rcap 0% [ 0 ]
Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_lcap33%Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Aşk ALLAH ın Kalbine Davettir.....

2 posters

Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Empty Aşk ALLAH ın Kalbine Davettir.....

Mesaj tarafından EyLüL 10.07.10 21:07

A?k denildi mi hemen akl?ma bir iki isim gelir. Bunlardan ilki imkâns?z a?klar? ile Leyla ve Mecnundur. As?l ad? Gays olan Mecnun’u bilmeyen var m?d?r acaba. Onun iç yakan ac?kl? hikâyesini okudu?um zaman günlerce Allah'tan böyle bir sevgiyi anlamay? istedim. Mecnun gibi sevmek, Leyla gibi sevilmeyi diledim. Hikâyenin asl?na bak?ld???nda be?ere duyulan bir a?k?n bu kadar kuvvetli bu kadar tutkulu olmas? ?a??rt?c? gelir insana.. Bu a?k? böylesine tutkulu k?lan imkâns?z olmas?d?r asl?nda. ?nsan, içinde ta??d??? ruh sebebi ile sevmek ve sevilmek için yarat?lm??t?r. Ruh, Allah'?n içimize üfürdü?ü ondan gelen, ona a??k ona hayran bir nesne. Bakt??? her ?eyde onu görür, gördü?ü her ?eyde onu arar, arad??? hep odur asl?nda. A?k?n kendisi odur.. O a?k?n ta kendisidir. ??te en ac? a?klarda bile ?ükredilesi bir taraf vard?r. ?mkâns?zl?k ile imkâna ta??r ki?iyi. Kulu sevmek Allah’? sevmektir. Kulu sevmeyen, kulu yaratan? da sevemez. Yaratt??? kul için yanmayan ona yanmay? bilemez. Asl?nda kâinatta var olan her ?ey ondaki güzelli?i sergiler. ?nsanlar aras?nda ya?anan a?k, sevgi muhabbet yani tad?lan her güzellik içimizde var olan Allah a?k?n?n bir tezahürüdür. Allah kulu ile girer sevenlerin kalplerine. Kavu?turmaz, uzakla?t?r?r, yakar da yakar ki anlas?n sevmenin ne oldu?unu diye. Asl?nda a?k Allah'?n yeryüzüne, kulunun kalbine indirdi?i en büyük nimetidir. Sevgide mesafeler uzad?kça sevgi, özlem ço?al?r. Ço?al?r da yak?p tutu?turur.. Dü?ünceler uzakla??rsa sevgi azal?r. ?nsana duyulan sevgi Allah’?n sevgisi ile bir paralellik sergiler de kul bunu bir türlü anlayamaz.. Aynen Gays’?n Leyla’ya duydu?u a?k gibi. Nas?l bir a?kt?r bu Allah'?n sevgisini ya?aman?n farkl? bir yolu olmal? herhalde….. O, sevgililerin en ümitsiz oldu?u bir an?nda giriverir devreye. Gel der. Bana gel. Asl?nda istedi?in o de?il benim. Bana gelmen için kulu vas?ta k?ld?m sana. Bana vas?tas?z gelemezsin, bunu bilemezsin der. Ama anlamaz â??k yanmadaki muhabbeti. Bilse ki söndü?ünde ate? sadece kül kal?r geriye. Suyu kesti?inde bitkiden nas?l kuruyup solar, sevgisiz gönüllerde i?te böyle susuz çiçek misali boyun büker. Zaten o yüce a?k ya?and??? zaman be?er silinir gider, geride yanl?zca o kal?r. Geriye bir de a?k?n hazin, anlat?las? hikâyesi. Dillerden dilere ak?p giden o hazin iç yakan hikâye... A?k, zaten imkâns?z olmasayd? a?k olur muydu? Veya sevenler kavu?sayd? hikâyesi yaz?l?r m?yd?? ??te Mecnunun da bir hikâyesi vard?r. Onu dinledi?im zaman ne kadar duygulan?r ne kadar hüzünlenirim. Yine de Leyla olas?m gelir. Mecnun â??k. Mecnun Leyla’s?n? ister. Onun yüzünü görmekten ba?ka ne diler ki. Leyla onun rüyas?d?r. Leyla onun dünyas?d?r, Mevla’s?d?r. Çünkü Mevla’ya giden yol Leyla’dan geçer. Mevla nurunu Leyla’ya tutup onunla ça??r?r Mecnunu kendine. Mecnun bir gün mahallede oturmu? Leyla’s?n?n yolunu gözler. Arkada?lar? ne yapsa ne etse onu bu sevdadan vazgeçiremezler, teselli bile edemezler. ??te tam o s?rada yolun kenar?nda bir köpek belirir. Köpek uyuz, gözleri çapakl?, pis mi pis, sokakta garip garip yürümektedir. Mecnun onu görünce ko?arak yan?na gider, köpe?e sar?l?r onu kucaklar ve gözlerinden delice öpmeye ba?lar. Öper öper, öper, köpe?i koklar. ?çine sokas? gelir. Arkada?lar? ?a?k?nd?r. Mecnunun bu davran???na hiçbir anlam veremezler.. Ve sorarlar. Bu kadar pis uyuz bir köpe?i nas?l böyle öper seversin Mecnun cevap verir. O benim Leyla’m?n mahallesinin köpe?idir. Mutlaka o gözleri Leyla’m? görmü?tür. Ben Leyla’m? gören gözleri öptüm, öyle güzeldiler ki o gözlerde onu gördüm der. Ne dersiniz sevgiliyi gören gözler öpülür mü? Sevgi e?er bu kadar gerçekse onu gören gözler öpülür. Sevgi beklentisizdir. Sevgi saburdur, sevgi feragatt?r. Sahip oldu?unuz ne varsa her ?eyden vazgeçip hakk? kar??ya devretmektir. Sende var olan? sevdi?ine vermektir. Sevmek, Allah'?n nurundan âdemi görmek, âdem’in zat?nda onu hissetmektir. Sevgide zulüm olmaz. Zulüm olsa zaten ad? sevgi olmaz. Sevgi Allah’a inanmakt?r. ?nanc?m? güçlendir Allah’?m. Bana sevgiyi hissettir, sevgini üzerime ya?d?r Allah’?m.. Bütün dünyan?n çiçeklerini benim için açt?r Binlerce kar taneleri ya?d?r gökyüzünden. Hepsi sevgiyi anlats?n dünyaya. Yaz k?? bülbüller gelsin pencereme Gözümü kapat?nca görün bana Sessiz sesinle konu? benimle Ve Mecnun gibi a?k? kalbime koy Ve Leyla gibi sevilmeyi nasip k?l bana.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

Aşk ALLAH ın  Kalbine Davettir.....  Empty Geri: Aşk ALLAH ın Kalbine Davettir.....

Mesaj tarafından belinay 23.07.10 14:55

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Demek artık gidiyorsun
Sana kör olmuş,sağır olmuş,lâl olmuş gönüllerden çekiliyorsun
Haklısın
Seni haraç mezat pazarlarda ucuza sattık ey aşk
...Yusuf’u kuyuya atar gibi attık seni
Ferhat’ı dağın ardında unutur gibi unuttuk
Aşk haritaları çizemedik kalbimize
Seni kalbimizin en mutena yerine koyamadık

Aşksızların dünyasında yalnız kaldın ey aşk !
affet bizi aşk !

belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

- Similar topics