.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
Kimler hatta?
Toplam 33 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 33 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_lcap67%Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_rcap 67% [ 4 ]
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_lcap0%Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_rcap 0% [ 0 ]
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_lcap0%Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_rcap 0% [ 0 ]
Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_lcap33%Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç

Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç Empty Kerbelada Kan Ağlayan Ağaç

Mesaj tarafından EyLüL 19.06.10 14:02

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kerbelada Kan A?layan A?aç

Haf?z Cemaluddin Zerendi, Hilâl ibn-i Hübab’dan ?öyle rivayet ediyor:

Bir gun Hz.peygamberimiz evdeyken torunlari (Hz.alinin ve kizi Hz.fatimanin Hasan ve Huseyin) onu rahat birakmazlar ve onunla oynamak isterler fakat Hz.peygamberimiz Hz.fatmaya "nicin bunlari baska bir seyle mesgul etmiyorsun"der ve Hz.fatma Hasani ve Huseyini alir ve iceri goturu fakat cocuklar yine durmaz anneelerini kandirip tekrar Resulullahin yanina gelirler.Resulullah onlari dizlerine oturtur.O sirada Cebrâil arzetti:“Ey Allah’?n Resulü, yavrular?n?z? çok sevdi?inizi görüyorum.” Peygamber Cebrâil’e “Elbetteki çok severim, onlar ya?ant?m?n iki güzel (fesle?en) gülleridir.” diye cevap verdi. Cebrâil Hüseyin’e i?aret ederek ?öyle dedi: “Bil ki ümmetin bu o?lunu öldürecektir.” Daha sonra kanatlar?yla uçarak elinde biraz toprakla geri döndü ve Resulullah’a “Yavrun bu topra??n üzerinde öldürülecektir.” dedi. Hz. Muhammed (s) topra??n ad?n? sordu?unda Cebrâil ad?n?n “Kerbela” oldu?unu söyledi.”Ve bu sirada Hz.peygamberimiz`e Cebrail sunu soyledi."Hasan ve Hüseyin cennet halk? çocuklar?n?n seyyidleridir ve sünnet ehlinin gözbebekleridir, sürurlar?d?r"der.

Resulullah’?n (s) uyudu?u bir s?rada, Hüseyin içeriye girdi ve Resul-i Ekrem’e (s) do?ru yürümek istedi. Ben onu Resulullah’tan (s) uzakla?t?r?p, i?imin ba??na döndüm. Hüseyin tekrar iki alem serverinin yan?na yakla??nca, Hz. Muhammed (s) a?lar bir ?ekilde uyand?. Ben “Niçin a?l?yorsunuz, bir ?ey mi oldu?” diye sordu?umda, “Cebrâil bana Hüseyin’in ?ehid dü?ece?i yerin topra??n? gösterdi. Allah’?n gazab? onun kan?n? dökenlere çok ?iddetlidir.” diye buyurdu. Daha sonra Resulullah (s) elini açt???nda (ince kum) topra?? gördüm. Resulullah (s) bana hitaben buyurdu ki: “Ey Ay?e, can?m elinde olan Allah’a andolsun ki, bu olay beni çok üzüyor. Benden sonra Hüseyin’i ümmetimden kim öldürecek?”

Ve birgun Hz.Hüseyin hac vazivesini gormek icin kabeye gider ve o sirada yaninda 600 kadarda yandasi vardir.Sam´a geri donun size ihtiyac var diye Muaviye bin Ebi Süfyan´nin(Hz.Aliye biat ediyorum diyenlerden) oglu Yezid haber yollar.Ve Hz.huseyin(3.ci Imam) hemen oradan harekete gecer ve yanindaki 600 kiside onunla beraber gelir.Tabiki yol uzun ve her gece yarisi yanindakilere ogut verir.(Kerbelada kistirilacagini biliyordu.cunku cebrail Alihisselamên dediklerini oda duymustu.)

"Benimle gelmeyin sizleri azad(affetmek) ediyorum.Benimle gelmeyin.Isterseniz donebilirsiniz" der.Ve bu ogutler ve nasihatlar KERBELA` ya kadar devam eder.KERBELA´ya geldiklerinde Hz.Huseyin arkasina dondugunde arkaasinda sadece kendi soyundan gelen (akrabalari)70 kadar insan kalmistir.

Yezidên gorevlendirdigi o zamanlarin en yuksek rutbelisi olan Hür gorevlendirilmistir.Hz.Hüseyin ve soyundan gelenleri rehin alirlar ve onlara Sam´dan haber gelinceye kadar ne su ne yemek vermemistir.

Fakat ne hikmetse Hz.Hüseyin nezaman namaza durda onun soyundan gelenlerle beraber Hz.hüseyinin arkasinda saf tutuyordur.Bir gun Hz.hüseyin Hür`e sordu.

Hz.hüseyin: Sen benim kim oldugumu biliyormusun?
Hür: Evet biliyorum.cennet halk? çocuklar?n?n seyyidleri ve sünnet ehlinin gözbebekleri, sürurlar?siniz der
Hz.hüseyin: Peki bunlari biliyorsunda beni ve soyumu neden bu isgenceyi yapiyorsunuz.Benim kanim size bela getirir der.
Hür: Bana yezid oyle bir Sey soylediki su an ben hem ahiret sorgusu hemde dunya sorgusundayim
Hz.hüseyin: Sana ne bahseytti Yezid
Hür: Bana Sam valiligini vericek ama kabul edersemde Cehenlemlik olacagim der.
Hz.Hüseyin bunun uzerine susar ve hic birsey soylemez.Ve Sam`dan o kara haber gelir:"Hz.hüseyin ve soydaslarini oldurun"

Yezidin tum korkusu Hz.Hüseyinin onu o yerinden yetme korkusudur.Ve Hür Hz.hüseyinin saffina gecer.Haber Yezide cabuk ulasir ve Yezid hemen korkar.Eger kendi en yuksek komutanimin bunu yaptigini duyarlarsa halk akillanir der ve hemen o an savas emri veriri ve butun askerlerini KERBELA`ya yollar.Hür daha yeni Hz.Hüseyine biat etmistir ve Hz.Hüseyin Hür`e seni azat ettim der.Daha ilk namazini kilmadan Yezidin askerleri gelir.Ve KERBELA da ilk olende Hürdür .cunku tek basina ordunun icine dalmisitr hemen.Herkez birer birer olur ve en son Hz.Hüseyin kalir.

Ve o kotu Olay:
Hz Hüseyin`ide katlederler ve ilk kilic darbesinden sonra gokyuzunde kan yagmaya baslar taslar kan aglamaya baslar ve Hz.Hüseyin`e yakin olan agacta aglar toprak ve heryer kandir.Kimin oldurdugu ise bilinmiyor.

Ve Hz.Muhammed (s.a.v)efendimize Cebrailin verdigi topragi Hz.Resulllahin zevcesi hala saklmaktadir. Ve Hz.Ayse topragin kan oldugunu gorur "Oglumuz sehit oldu " der.

Ve a????da gordugunuz bur resimdeki agacta o gunden beri hala kan aglamaktadir.Cunku Hz.hüseyine en yakin agac buyudu.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kerbelada Kan A?layan A?aç

Al?nt?**

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics