.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Salava10

Join the forum, it's quick and easy

Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_lcap67%Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_rcap 67% [ 4 ]
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_lcap0%Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_lcap0%Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_rcap 0% [ 0 ]
Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_lcap33%Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?..

Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?.. Empty Kainat duaya kalkarsa neler diyecek?..

Mesaj tarafından EyLüL 26.04.10 14:13

BAHAR geldi. Ağaçlar filiz vermeye başladı.
Kainat yeşillendi. Her şey ve her varlık kendi dilince Allah’ı anıyor.

Belki de bu zikirden en uzak olanı biz insanlarız.

Geçenlerde bütün bunları düşünürken aklıma şu soru geldi:
Kendi kendime sordum, acaba kainattaki bu sessizliği bir an sustursak ve eşyaya kendi lisanınla konuş desek neler anlatacak?..
Mesela desek ki, hadi, kendi dilince dua et. Acaba her varlık Allah’tan ne isteyecek?..
Nasıl dua edecek?..
Nelerden Allah’a sığınacak?..
Dilerseniz kulak verelim.

Kainat duaya kalkarsa bakalım neler diyecek:

Ceninin duası: Allah’ım, vefasız bir dünyaya beni mahkûm etme.

Kadir ve kıymet bilmez bir dünyaya beni salma.

Yağmurun duası: Ya Rabbi, zalimlerin ve cimrilerin değil, hakseverlerin, cömert ve hak bilenlerin toprağına indir beni.

Çiçeklerin duası: Ya Rabbi, bizi zalim bahçıvana düşürme. Kolumuzu, kanadımızı kıracak çocukların elinde bizi rezil ettirme.

Karın duası: Ya Rabbi, bizi zalimlere payanda etme. Bizimle, zulüm mekânlarındaki karanlıkları örtme. Bizi temiz beldelerin örtüsü yap.

Güneş’in duası: Rabbim, temiz yüzleri aydınlatmayı bana nasip et.

Ay’ın duası: Ya Rabbi, benim dolunay halimi Hz. Peygamber’e benzetmişlerdi. Ben ise benim aydınlığımda işlenen günahlardan dolayı mahcubum. Önüme bir bulut gelse de mahcubiyetimi örtse.

Gecenin duası: Ya Rabbi, güneş bir an doğsa da, benim karanlık yüzümden yararlanıp da kötülüklerini saklayanların içyüzü bir an önce ortaya çıksa.

Ya Rabbi, sen beni örtü olarak yarattın. Lakin insanlar benim üzerimdeki örtüyü sıyırıp attılar.
İnsanların bende işledikleri günahlardan Sana sığınıyorum.

Gündüzün duası: Ya Rabbi, beni öğle ve ikindi ezanlarından mahrum etme.

Mezarların duası: Ya Rabbi, şu demin ölmüş olan, sağlığında ise hak yemiş, vurgun vurmuş, insanlara zulmetmiş,

Seni hiç bilmemiş, hayra eli hiç uzanmamış kötü insanı bizim buraya gömdürme.
Kötü komşudan Sana sığınırım. Vefasız komşudan Sana sığınırım. Azap görecek komşudan Sana sığınırım.

Taşların duası
: Ya Rabbi, bazı insanların yüreği bizden daha katı hale geldi. Bizi Hz. Peygamber’in elinde tespih eden taşların hürmetine, kalbi katılaşmış insanlardan uzak eyle.

Minarelerin duası: Ya Rabbi, Hz. Bilal yüreklileri çoğalt. Çoğalt ki bu camilerde Hz. Ebubekir, Hz. Ömer ve Hz. Ali soluklular yetişsin.

Duvarların duası: Ya Rabbi, keşke kör, sağır ve dilsiz olsaydım da yüzüme karşı işlenen günahları ve zulümleri görmeseydim. Şu suçlu ve günahkârın kahkahalarını, şu zulmen işkenceyle öldürülmüş olan masumun feryadını keşke duymasaydım. Yemin olsun ki, beni mahşere getirirsen yüzüme karşı işlenen bütün suçlara ve günahlara şahitlik edeceğim.

Kuşların duası: Ya Rabbi, şu kışın karlar yere inip de yiyeceğimiz tahıllar karın altında kalınca, biz yiyebilelim diye ekmek kırıntılarını sokağa bırakan -yiyeceğimiz tahtanın üzerine serpiştiren- şu Ayşe Nine’ye rahmet et. O nasıl bizi doyurduysa Sen de ahirette onu doyur.

Suyun duası: Ya Rabbi, insanları doyururken, bitkileri sularken, kainatı temizlerken çok mutluyum. Ama en çok içi tertemiz, başkasına kin beslemeyen, herkese merhamet eden, sözü özü bir olan, insanlara sevgi ve merhametle bakan şu Müslüman’ın yüzüne abdest suyu olarak değdiğimde çok mutluyum. Beni abdestten mahrum etme Rabbim...

Rüzgârın duası
: Ya Rabbi, bazı milletleri azgın ve aşkın rüzgârlarla altüst etmiştin. Bize merhamet et ve bizi rahmet rüzgârı olarak kainata sal.

Etrafınıza bakınız. Her zerre kendi dilince derdini anlatıyor. Lisanı olsa kainattaki her zerre günahlara nasıl darlandığını, rahmete ne kadar sevindiğini anlatacak. Şu çiçeğin açması, şu dalların yeşillenmesi, şu yağmurun yukarılardan aşağıya inişi, şu güneşin gülümseyerek sabahla kucaklaşması hepsi birer dua ve birer mesaj değil mi?.. Yeter ki duyacak kulak, görecek göz, ibret alacak yürek bulsun.
Bilmek lazım ki, kainattaki her zerre ahiret gününe şahit olarak gelecek. İyilik ve kötülüklerimize tanıklık etmek için gelecek. Dillerin susacağı o çetin günde kainat dile gelecek...

Nihat HATİPOĞLU
EyLüL
EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

- Similar topics