.:. i R F @ N _ M E C L i S i .:. R @ H - i _ @ S K .:.
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Salava10

Join the forum, it's quick and easy

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Salava10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 23 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 23 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 206 kişi 31.07.17 12:04 tarihinde online oldu.
En son konular
» Kutsalınıza Hakaret Edilmesi İncitiyormuş Değil mi?
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime122.09.23 10:37 tarafından RıZa BeRKaN

» Namazı terk eden adam dinini bitirmiştir!
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime112.01.23 12:26 tarafından RıZa BeRKaN

» Muhammed sen canımın cananısın Muhammed sen gözümün ışığısın Muhammed
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime112.01.23 10:10 tarafından RıZa BeRKaN

» ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI : ACELECİLİK …!!!
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime117.11.22 17:23 tarafından RıZa BeRKaN

» i M a N i L e G ö N D e R B i Z i
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 18:29 tarafından RıZa BeRKaN

» Hazreti Ömer'den (r.a) birbirinden kıymetli 18 nasihat...
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 18:22 tarafından RıZa BeRKaN

» EN BÜYÜK KABADAYI'LIK EFENDİLİK'TİR
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 18:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Hep yolcuyuz böyle gelir gideriz. Dünya senin vatanın mı yurdun mu?
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 12:00 tarafından RıZa BeRKaN

» Sadece Kur’an Yeter mi ? KUR'AN YETER DİYENLERE
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 10:35 tarafından RıZa BeRKaN

» İNCEDEN İNCEYE GİYDİRİYORLAR SİZE MÜSLÜMANLAR
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 8:35 tarafından RıZa BeRKaN

» Recep Tayyip Erdoğan EVET O bir #DünyaLideri
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 8:11 tarafından RıZa BeRKaN

» Zordur kurban zordur, ayrılık zordur...
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 8:03 tarafından RıZa BeRKaN

» Allah ve Rasulü için göz yaşı dökenlere selâm olsun.
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 7:57 tarafından RıZa BeRKaN

» 2 MiLYaR TaKiPÇiSi VaR
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.22 7:34 tarafından RıZa BeRKaN

» Ne NeDiR?
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime120.01.22 11:54 tarafından RıZa BeRKaN

» ÖĞÜT VEREN AYETLER
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime120.01.22 10:58 tarafından RıZa BeRKaN

» Faizcileri deşifre edeceğiz.. Takip edeceğiz..
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime122.10.21 13:26 tarafından RıZa BeRKaN

» ANLAMSIZLIK HASTALIĞI: ANoMİ ‼
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.21 11:49 tarafından RıZa BeRKaN

» Mustafa Özcan Güneşdoğdu Rabbim Sana Sığınırım
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.21 11:46 tarafından RıZa BeRKaN

» Zengin Tüccar ve 4 eşi hikayesi.
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Icon_minitime111.10.21 11:41 tarafından RıZa BeRKaN

Istatistikler
Toplam 278 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: CANAN CAN

Kullanıcılarımız toplam 14129 mesaj attılar bunda 6601 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anket

İRFaN MeCLiSi & RaH-ı AŞK FoRMuMuZa NaSıL ULaŞTıNıZ?

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_lcap67%CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_rcap 67% [ 4 ]
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_lcap0%CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_rcap 0% [ 0 ]
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_lcap0%CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_rcap 0% [ 0 ]
CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_lcap33%CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Vote_rcap 33% [ 2 ]

Toplam Oylar : 6

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR.

+13
suğra
Bi_iznillah
azra
YuNus
Berzah
Fatima
EyLüL
zemzem--
Kardelen K...
*GüLer*
RüveYde
belinay
demirci mustafa
17 posters

8 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Empty CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR.

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 04.02.10 15:10

Konunun ilk mesajı :

...Hayırlı Cum'a lar...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ey Rahman Ve Rahman Olan Allah'ımız!..

..Sen öyle rahmet edersin ki rahmetinin bir cilvesi
cennetimiz olur.
..Rahmetinden bir parıltı sonsuz mutluluğumuzdur..
..Rahmetinin bir damlası herkesin rızkına kefil olur..

...şu çorak gönüllerimize merhametini indir..

..Şu fani ömürlerimizi sonsuzluğa eriştir..

Cumamız mübarek Dualarınız Kabul olsun İNŞAALLAH..

Dualarda beraber olmak ümidiyle..

Baki muhabbet ile...

En son RıZa BeRKaN tarafından 19.02.10 7:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Empty Geri: CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR.

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 11.02.11 10:41

Cuma günü müslümanlar açısından büyük önem taşıdığı ve âdeta bir bayram
günü kabul edildiği için, perşembe günü akşamından başlamak üzere maddî
ve mânevî temizliğe her zamankinden daha fazla önem vermek gerekir.
Bunların başında boy abdesti almak gelir ki cuma günü boy abdesti almak
bilginlerin çoğuna göre sünnet, bazılarına göre farzdır. Bunun yanın-da,
cuma günü namaza gelmeden önce tırnak kesme, dişleri temizleme gibi
bedenî temizlikler yapmak, temiz elbiseler giymek, başkalarını rahatsız
et-meyecek, aksine onların hoşuna gidecek güzel kokular sürmek sünnet
olan davranışlardır. Mümin, böyle değerli ve önemli bir günün mânevî
havasına girmeli, dua ve tövbesini bu günde saklı olup dua ve tövbelerin
kabul edile-ceği vakit olduğu bildirilen "icâbet saati"ne denk
düşürmeye çalışmalı, ayrıca Kur'an okumalı, tezekkür ve tefekkür etmeli,
Resûlullah'a salâtü selâm ge-tirmeli ve samimi bir kalp ile yüce
Allah'a dua ve istiğfarda bulunmalıdır.

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR. - Sayfa 8 Empty Geri: CuMaMıZ MüBaReK oLSuN. HaYıRLı CuMaLaR.

Mesaj tarafından belinay 17.02.11 22:01

Ey sevgililerin en Sevgilisi!
Yaşamanın tadı Seni bulmadaymış.
Seven Sensin sevilen de …
Sen’i bulan neyi kaybeder? Seni kaybeden neyi bulur?

belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

Mesaj tarafından belinay 24.02.11 20:41

''Hâzâ min fadli rabbî''
Bu Rabbimin lütfundandır;
(şükür mü edeceğim yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamak için)
en–Neml /40
~ ~ ~
...Gözünü aç, bak dünyaya!
Gördüğün, göremediğin;
gözünü kapa, bak içine!
Hissettiğin hissedemediğin...
Her şey O'nun (lütfu...)

belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

Mesaj tarafından RüveYde 25.02.11 14:02

RüveYde
RüveYde
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından RüveYde 17.06.11 9:13

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Allah'ın selamı mağfiret ve hidayeti üzerimize olsun.

Cumamız mübarek, dualarımız ve töbelerimiz kabul olsun
RüveYde
RüveYde
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından belinay 01.07.11 12:56

(hayırda) önde olanlar, (ecirde de) öndedirler..

[ Vâkıa Sûresi - 10. Âyet ]

Rabbim hayrda yarışanlardan eylesin..

belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 01.07.11 15:56

Sırtıma yükledim perşembeyi , geceler bana uzak kaldı
Sabahları cumalara saldım , gündüzler çileye ulastı
Aşk hamalı oldum yürüyorum , cumalar salalara karıştı...

Vakti şerif , cuma ahir ve akibet hayrola ...

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 22.07.11 12:43

Selamün aleyküm Cumanız mübarek ola. Bu günün feyzi bereketi ihsan ve mükafatı üzerinize olsun Mevla bu günümüzü ve her günümüzü yoluna cefakar vefakar ivazsız garazsız hizmet edenlerden kılsın inşallah.

“Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açık da senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i’tidâlden ayırmamanı istiyorum. Sen’den tükenmez bir ni’met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş’e ve huzûr) istiyorum. Sen’den beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Sen’den yüzüne bakmanın lezzetini; Sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, saptırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

Cumanın hakikatinin, alemde tecellisine vesile
olabilecek şuurla ittihad edecek neslin; hizmetkarı olabilmeyi Cenab-ı Feyyaz-ı Mutlak'dan niyaz ederim.

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 05.08.11 14:57

Olayları hayır gözüyle değerlendirmek ve olumlu ya da olumsuz görünen tüm olaylar karşısında aynı sabırlı ve itidalli tavrı göstermek önemli mümin özelliklerindendir. Müminler, meydana gelen her olayın yalnızca Allah'ın kontrolünde olduğunu ve Allah'ın herşeyi bir hayır üzere yarattığını bildikleri için hiçbir konuda üzüntüye, karamsarlığa ve ümitsizliğe düşmezler. Allah'ın müminlerin dualarına icabet edeceğini bildikleri için, en olumsuz görünen bir olayın bile imtihan ortamının bir parçası olduğundan ve müminler için mutlaka hayra dönüşeceğinden kuşku duymazlar. Bu da onların her olay karşısında üstün bir ahlak sergilemelerine vesile olur.

"...Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz." (Bakara Suresi, 216) ayetinde bildirilen bu gerçekler doğrultusunda müminler, başlarına gelen her olaya hayır gözüyle bakarlar. Dolayısıyla işlerinin kendi istedikleri şekilde sonuçlanması konusunda ısrarcı davranmazlar. Ellerinden geleni tam yaptıktan sonra sonucunu Allah'tan bekler ve tevekkül ederler.

İnsanlar hayatları boyunca pek çok olay yaşar, beklemedikleri ya da ummadıkları çok durumla karşı karşıya kalırlar. Bunlar olayları sadece görünen kısmıyla değerlendiren imanı zayıf bir kişi için zor durumlar gibi gözükse de, Müslümanlar yaşadıklarını hep hayır olarak görürler. Bundan dolayı da hiçbir zaman hüzne kapılmazlar. Örneğin bir mümin hastalık ya da ölüm haberi alabilir, önemli bir sınavda başarısız olabilir, işinden ayrılmak zorunda kalabilir, iftiraya uğrayabilir, maddi imkanlarını kaybedebilir, en yakınlarının zorlu hastalıklarına şahit olabilir, sakatlanabilir, çok ölümcül bir hastalığa yakalanabilir... Bütün bu örnekleri artırmak mümkündür. Bu tür örnekler din ahlakından uzak bir yaşam süren insanlara yıkıcı, üzücü ya da telafi edilemez nitelikte olaylar gibi görünebilir. Oysa müminler için hiçbir olay üzülmeyi, hüzne kapılmayı gerektirmez. Herşeyi sakin, tevekküllü değerlendirir, evrendeki hiçbir olayın Allah'ın izni olmadan gerçekleşmediğinin bilinciyle hareket ederler.

RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

Mesaj tarafından belinay 09.12.11 15:04

Allah'ım
Bilinçli ya da bilinçsizce işlediğim bütün günahlarla ilgili olarak,affına sığınıyorum.Göğsümü,samimiyetle,ümitle ve ferahlıkla doldur..(Amin)

Murat Menteş
belinay
belinay
SÜPER MODERATÖR
SÜPER MODERATÖR

Mesaj tarafından RıZa BeRKaN 26.06.20 19:02

| Hatırlı Cumalar

.

"Cumamız hayırlara vesile olsun. Yüce Allah sizleri her türlü musibetten muhafaza eylesin."
.
"Hep yalana inanmaya alışmış olanlar doğruya inanmakta güçlük çeker."
.

☞ Fikri fikrinizle uymayan insanla fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık kolay giderilmez. Hz. Ali (r.a)

☞ "Zamanı harcarsanız; o da sizi harcar!"

☞ Ne fark eder ki, kör için elmas da birdir cam da; Sana bakan bir kör ise sakın kendini camdan sanma....

Önemli olan Kalbin safiyetidir.
Parlak Sözlerin İbadette yeri yoktur

Eyleme dönüşmeyen söylemler hiçbir zaman kıymet taşımaz.
.

Rıza Berkan Güler
.

İsyanınız Nefsinize - İtaatiniz ALLAH'a olsun.
.
SevgiyLe / SeLametLe / HayırLa /
AşkLa / Dua ve MuhabbetLe /

Dostça / Vefayla KaLın.
RıZa BeRKaN
RıZa BeRKaN
KuRuCu / YöNeTiCi
KuRuCu / YöNeTiCi

8 sayfadaki 8 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

- Similar topics