İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk
Allah katında hak din islamdır!  Salavat

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Allah katında hak din islamdır!

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Allah katında hak din islamdır!  Empty Allah katında hak din islamdır! Bir Salı 9 Kas. 2010 - 12:16

RüveYde

RüveYde
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Muhterem Müslümanlar

Hz.Adem aleyhisselamdan bu yana vahyedilen hak dinler tevhid akidesine dayanır. Bütün peygamberler bu akıdeyi/inancı yeryüzüne yerleştirmek, gönüllerde taht kurmak üzere vazifelendirilmiştir. Peygamberlerin sonuncusu Hz.Muhammed (SAV), Allah`ın adını islam-din koyarak vahyettiği dinimizi ebediyyen son din, kendisinin de son peygamber olduğunu bildirmiştir. Allah (CC) katında son din İslam son Peygamber Hz.Muhammed (SAV)`dir.
İdeolojilerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.Hiçbiri asla hiçbir değer ifade etmez. Beşer mahsulüdürler. Bundan dolayı ideolojiler yeryüzünde zulüm, gözyaşı, kan, acı ve ıstırapların yaşanmasına sebep olmuşlardır.
İslam dininin temelini:
* Allah`ın varlığına iman...
* Allah`ın birliğini kabul...
* Allah`a hiçbir şeyi eş/ortak koşmamak...
* Sadece Allah`a ibadet ve kulluk etmek... teşkil eder.
Muhterem Müslümanlar!
Kur`an-ı Kerim`de Rabbi ımız Teala hazretleri,`Benim indimde makbul olan son olarak vahyettiğim din İslam Dinidir` (Al-i İmran suresi, ayet: 19) buyuruyor. Tevhid akidesi çerçevesi içinde daha önce vahyedilen ve adına Yahudilik ve Hıristiyanlık denilen dinler, insanlar tarafından tahrif edildiği için yürürlükten kaldırılmış, herkesin din olarak İslam`ı kabul etmesi emredilmiştir. Bu emre muhalefet eden her kim olursa olsun Allah (CC) ile bağlantısı kopuktur; Allah, böylelerini kafir olarak tanıtmıştır.Yaptıklarının hiçbir kıymeti yoktur ve ebediyyen cehennemde kalmaya mahkum oldukları beyan edilmiştir.
Bu dünyada Müslüman olan ve Müslüman olarak yaşayıp Müslüman olarak irtihal eden kurtulmuştur.Ebedi Cennet nimetlerini hak etmiştir.
Muhterem Müslümanlar!
İslam`ın karşısında bir küfür cephesi vardır.Bu güruh İslam`ı kendi çıkarlarına engel gördükleri için dinimizle savaş halindedir. Yeryüzünden ve inananların kalbinden İslam`ı bütünüyle kazımak isterler.Tefrika çıkarmak suretiyle bu emellerine kavuşacaklarını zannederler. Bunu başarmalarına imkan var mı? İslam`a kinlerini din edinenlere dinimize sarılarak karşı koyabiliriz. Bunun için dinimizin kurallarını hiçe sayarak din dışı bir tarz sergileyenler İslam`ın düşmanlarına yardımcı olmuş olurlar.Biz İslam`ın yanında mıyız, yoksa İslam`ın düşmanları arasında mıyız, yaşantımıza bakarak bunu bilmek durumundayız. Düşmanla işbirliği halinde olanlar asla iflah olmazlar; netice itibariyle böyleleri de İslam düşmanlığı sergilemiş olurlar. Dil ile inandım demenin de faydası olmaz, kalbin tasdiki olmadıktan sonra.
Muhterem Müslümanlar!
İslam`ın vahyinden beri bu nurun amansız düşmanları elele vererek İslam ile sürekli savaş etmektedirler.Son zamanlarda bu savaşı beş koldan yürütmektedirler:
1-Siyasi savaş,
2- Askeri savaş,
3-Psikolojik savaş,
4-Ekonomik savaş,
5-Propaganda savaşı.
Bu kolların tahrip bakımından en tesirlileri psikolojik savaş ile propaganda savaşıdır. Müslüman ülkelere askeri savaş ile birlikte bu iki savaş kolundan hücum edilmektedir.
Düşmanlarımızın hedefleri ve hücum noktaları ikidir?
Birincisi, dinimiz;
İkincisi, ictimai hayatımızdır.
Bu iki hususu muhafaza etmemiz gerekmektedir.
Dinimize sahip çıkarsak varlığımızı muhafaza etmiş oluruz.Endilis (İspanya) tam 781 yıl (sekiz asır) Müslümanların vatanı olma özelliğini İslam`a sarılmakla korumuştur. Dine bağlılık zayıflayınca Müslüman yok oluyor. İşte bugün İspanya`nın halini cümle alem görüyor.
İslam,Allah`ın iradesine teslimiyet demektir. Müslüman olmakla hepimiz Allah`ın iradesine teslim olmuşuz. Bu teslimiyetin verdiği huzurun yaşanması için teslimiyetin icaplarının yerine getirilmesi gerekir. Bu da İslam`ın bizden istediklerini yerine getirmek, nehyettiklerinden kaçınmaktır.
Kendimizi bütünüyle İslam`a uydurmak hidayet, İslam`ı keyfimize uydurmaya çalışmak dalalettir. Hepimiz hidayet üzere yaşayalım ki, dalalete düşmekten korunmuş olalım.
Muhterem Müslümanlar!

Din Allah`ın biz de Allah`ın kullarıyız. Allah`ın dinine yapışalım ki, helaka sürüklenmekten korunmuş olalım...

"Allah'ım zaLimLerden oLdum ki merhametine muhtacım. . ! Huzuruna aLsanda beni böyLe perişan
benim hakkımda oLan hükmün başımda tacım.."

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz