İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Hüsn-i Zan

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Hüsn-i Zan Bir Çarş. 3 Kas. 2010 - 16:06

RüveYde

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"Allah'ım zaLimLerden oLdum ki merhametine muhtacım. . ! Huzuruna aLsanda beni böyLe perişan
benim hakkımda oLan hükmün başımda tacım.."

2 Geri: Hüsn-i Zan Bir Çarş. 3 Kas. 2010 - 20:38

demirci mustafa

SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ
Allah cc. razı olsun,emeklerinize sağlık.

Allah cc. hüsnü zan edenlerden eylesin.

Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.

3 Geri: Hüsn-i Zan Bir Perş. 4 Kas. 2010 - 7:56

RıZa BeRKaN

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Vefat eden insanlar hakkında hüsn-ü şehadette bulunmak hususunda. Cenab-ı Hak, Kur"ân-ı Kerim"de; "Biz sizi örnek bir ümmet kıldık ki insanlar nezdinde Hakk"ın şahitleri olasınız ve Peygamber de sizin hakkınızda şahit olsun."(Bakara, 2/143) buyurmaktadır. Hz. Ömer"in (r.a.) rivayet ettiği bir hadis-i şerife göre, Efendimizin (aleyhissalatu vesselâm) yanından bir cenaze geçerken, oradaki insanlar cenaze hakkında senada bulunurlar. Bunun üzerine Allah Rasulü (aleyhissalatu vesselâm); "Vacib oldu, vacib oldu, vacib oldu!"buyurur. Sonra arkadan bir cenaze daha geçer; onu da kötü sözlerle yad ederler. Efendimiz (aleyhissalatu vesselâm) yine aynı ifadeleri kullanır. Hz. Ömer (r.a.); "Ey Allah"ın Rasulü! Vacib olan nedir?"diye sorar. Allah Rasulü de (aleyhissalatu vesselâm); "Öncekini hayırla yad ettiniz ona cennet vacip oldu. İkincisini kötülükle yadettiniz ona da cehennem vacib oldu. Sizler Allah"ın yeryüzündeki şahitlerisiniz."cevabını verir.

Rahman bizleri daim hüzn-ü zan üzere olanlardan ve sû-i zandan uzak olanlardan eylesin. Bir anlamda vebal almak. Anlamlı bir paylaşımdı. Emeğine bereket.

Allahım, maksadım Sensin; talebim hoşnutluğundur, rızandır.

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]