İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Peygamber Efendimiz s.a.v

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Peygamber Efendimiz s.a.v Bir Çarş. 20 Ekim 2010 - 18:56

demirci mustafa

SADIK ÜYEMİZ
SADIK ÜYEMİZ
Sevdiğimiz,saydığımız büyüğümüz bir hacı abimiz var,bana birgün bir rüyasını anlattı,konuştuğumuz konu siyaset hakkında idi ve siyasetle,İslama hizmet edilirmi edilirse ne kadar etkildir,vb.konusunda idi.
Hacı abim rüyasında Peygamber efendimiz s.a.v'i büyük bir cemaat topluluğuna namaz kıldırırken görüyor.
Baktım diyor birinci safta Tasavvuf büyükleri,Mürşidi Kamiller ve dervişleri,ikinci safta Alimler ve talebeleri,üçüncü safta şunlar bunlar felan en son saftada İslami olan parti liderleri hayret ettim diyor,bunlar kimler acaba neden Resulallah as. bunlara namaz kıldırıyor diye,bir ses bunlar buradaki cemaat İslama hizmet edenlerdir diyor.
Rüyanın yorumunuda kendisi yapıyor ve ilave olarak siyasetin İslama hizmette en son basamak olduğunu ilk önce kalbleri hastaların kalb hastalıklarından kurtulmalarını bunun içinde bu hastalığın uzmanları,Mürşidi Kamillere müracat edilmesini tavsiye ediyor.
Bu rüyayı neden anlattın derseniz,iki husus var birincisi bir kardeşimize ilk önce yaklaşımımız siyaset olmamalı ve ikinci hususda Mürşidi Kamillerin önemini belirtmekti.
Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]