İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gönül asla yalan söylemez.....

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Gönül asla yalan söylemez..... Bir Perş. 24 Haz. 2010 - 5:38

EyLüL

BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

?yi bir insan?n gönlüne herhangi bir ?ey yüzünden bir kötülük gelirse, bu bo? yere gelmez!

O sezi?i, o anlay??? Hakk´?n anlay??? bil, vehim bilme! Müminin gönlündeki nur, o anlay??? levhinden, levh-i mahfûz´dan okumu?tur!

Güzel huylu Yâkup peygamber de, karde?leri Yûsuf için izin almak istedikleri zaman

Yâkup, ´´?unu biliyorum ki, onun benim yan?mdan ayr?lmas? gönlümü yak?yor, içime dert, bir mahzunluk getiriyor!

?u gönlüm beni hiç aldatmaz, hiç yalan söylemez! Çünkü gönülde, ar? nûrunun par?lt?s? var!

Yâkup´un gönlüne gelen ?ey, bu i?teki fesad?n, kötülü?ün kat´i bir delîli fakat, kazâ ve kaderden korunmas? mümkün de?ildi!

?çine belirli ?üpheler dü?tü?ü halde, yine de Yûsuf´u gönderdi. Çünkü, kazâ ve kaderden korunmas? mümkün de?ildi!

?u kazân?n, ?u kaderin çe?it çe?it, renk renk i?leri, gözba?lar? var, ´´Allah ne dilerse o olur.´´

Gönül, kaderin hünerini hem bilir, hem bilmez, mührünü basmak, hükmünü yürütmek için demiri bile mum gibi yumu?at?r.

Gönül der ki, ´´Mâdem ki Allah´?n takdîri böyle, O böyle olmas?n? istiyor, vars?n olsun

HZ.MEVLÂNÂ (K.S) - MESNEV? ?ER?F

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Du@ iLe [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]