İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk
Kendimizi kurtarmak için; Salavat

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kendimizi kurtarmak için;

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Kendimizi kurtarmak için; Empty Kendimizi kurtarmak için; Bir Paz 13 Haz. 2010 - 9:47

EyLüL

EyLüL
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Görüyoruz; bu ahir zamanda günahlar bir deniz gibi dalgalandığı için, illaki bir hata ve günah işliyoruz. Eğer bize sevap kazandıracak bir hayır yapmazsak, o günahlar gitgide çoğalacaktır.

Fakat sevap kazandıracak hayır işlerinde bulunursak, Allah-u Zülcelal o günahlarımızı affedecektir. Allah-u Zülcelal çok merhamet sahibidir.Herkes kendi kendine: "Acaba kalbimde Allah rızası için bir istek var mı, yoksa dünya keyf ve sefasına mı meraklıyım?" diye düşünmelidir.Kendimizi kurtarmak için; ister Allah-u Zülcelal'in korkusundan, ister cehennem azabından kurtulmak için, ister cennete girmek için, isterse Allah'ın rızası için ibadet yapalım.İnsan, Allah-u Zülcelal'e karşı daima başı eğik olmalıdır. Allah'ın rahmeti, tevazu sahibi insanların üzerine yağmur gibi yağar.

Sadat-ı kiram'ın meşrebi de böyledir. Kendilerinin ve kendilerine mensup olan kimselerin, daima bu meşreb üzere olmasını isterler.
Kişi kendini birşey sanarsa, aslında o kişi hiçbir şey değildir.Allah-u Zülcelal'in rahmeti ne kadar hoştur, ne kadar güzeldir. İnsanın kendini O'nun rahmetine layık hale getirmesi lazımdır.Allah-u Zülcelal, Ademoğlunu çok mükerrem yaratmıştır. İnsan mü'min kardeşine karşı şefkatli olursa, Allah-u Zülcelal de o kuluna şefkatli olacaktır

Ölünceye kadar, insanın hatasını bilmeyip, gafil kalması ne büyük helaktır. Ondan daha çok zararlı birşey yeryüzünde yoktur.

İnsan aklını kullanıp biraz düşünürse, Allah-u Zülcelal'in kudret ve azametiyle, kendi davranışını ve eksikliklerini görecektir. İnsan, Allah-u Zülcelal karşısında kendisini bir şey görmediği zaman, Allah da rahmetini o kişinin üzerine gönderecektir.Ben, kendi şahsım, daima Allah-u Zülcelal'in merhametinden bahsetmek istiyorum. Çünkü Allah-u Zülcelal'in merhameti gazabını geçmiştir, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur: "Allah merhametlidir, merhameti sever." (Tirmizi)

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz