İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

GÜZEL BİR HAYATIN KAPILARI

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 GÜZEL BİR HAYATIN KAPILARI Bir Paz 23 Mayıs 2010 - 6:24

RıZa BeRKaN

avatar
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Her insan huzurlu ve mutlu bir hayat düşü kurar ama çoğu bir ömür boyu o düşlerin kıyısına köşesine bile ulaşamaz. Belki de açması gereken kapıları keşfedemediği için bu böyledir. İşte bu kapılardan on tanesinin adresi:

GÜZEL BİR HAYATIN KAPILARI

1. Her insanın esas işi içsel işleridir. Her gün kendini derinleştirmek için kayda değer bir şey yap. Gerçekten istediğin hayata daha fazla sahip olabilmek için, önce hakikatten kimsen o olmalısın.

2. Hayatını olağanüstü bir gelişim okulu gibi gör. Başına gelen iyi ya da zorlayıcı her şey, insan olarak evriminin her aşamasında öğrenmeye en çok ihtiyaç duyduğun dersi sana öğretmek için gönderilmiştir. Bu gerçeği anla ve hep kendine şunu sor: “Benim kişi olarak büyümem açısından, bu kişi ya da olay hangi fırsatı temsil ediyor?” İç huzurun için bu büyük bir kaynak olacaktır.

3. Kendine karşı dürüst ol-en iyi hayat özgün olandır. Kendine asla ihanet etme. Sosyal maskeni çıkar, dünyaya “gerçek sen” i gösterecek kişisel cesarete sahip ol.Dünya bununla daha zenginleşecektir.

4. Unutma ki neyi yansıtırsak o bize geri gelir. Dış hayatlarımız, iç hayatlarımızın ayna imgesinden başka bir şey değildir. Karanlık tarafına ışık tut. Yanlış varsayımların, sınırlayıcı inançların, seni küçük tutan korkuların farkına var, o zaman dış dünyan değişecektir.

5. Biz dünyayı olduğu gibi değil, kendi olduğumuz gibi görürüz. Bil ki her durumda hakikat, senin kendi vitray pencerenden süzülerek gelir- senin kişisel kapsamın. Pencereleri sil, hayatını da temizlemiş olursun. O zaman hakikati
görebilirsin.

6. Yüreğinde yaşa-onun bilgeliği asla yalan söylemez. Kalbinin fısıltılarını izle, o ses seni kaderine doğru götürür.

7. Hayatı merak et. Kontrolü teslim etmekle, olanakların içeri girmesine, hazinelerin akıp gelmesine alan yaratmış olursun.

8. Kendine iyi bak. Her gün zihnini, vücudunu ve ruhunu besleyecek bir şey yap. Bunlar özsaygın ve öz sevgin için şarttır.

9. İnsani ilişkiler kur. Kendini çevrendeki insanlarla bağlarını derinleştirmeye ada. Başkalarının hayallerini gerçekleştirmesine yardım etmeye odaklan ve kendi çıkarlarına değil, fedakârca hizmet etmeye daha duyarlı ol. Sen bu dünyayı zenginleştirmek için buradasın, bu hakikati unutursan kendine ihanet etmiş olursun.

10. Bir miras bırak. İnsan yüreğinin en derin özlemi kendinden yüce bir dava uğruna yaşamaktır.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Allahım, maksadım Sensin; talebim hoşnutluğundur, rızandır.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2 Geri: GÜZEL BİR HAYATIN KAPILARI Bir Paz 23 Mayıs 2010 - 9:17

EyLüL

avatar
BAĞIMLI ÜYEMİZ
BAĞIMLI ÜYEMİZ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ğüzel anlamı derin [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir paylaşım ellerine emeğine bereket...

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz