İrfan Meclisi & Rah-ı Aşk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Yaşınıza Göre Hafızanızı Test Etmenin Yolları....

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

RüveYde

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yaşınıza Göre Hafızanızı Test Etmenin Yolları....

Aşağıda yer alan, kolayca uygulayabileceğiniz hafıza testi; National Institude of Mental Health ve Amerika´da bulunan Memory Assesment Clinic bünyesinde hazırlanmıştır. Bu test; hafızanızın normal fonksiyonlara sahip olup olmadığı hakkında size fikir verecektir.

Aşağıdaki alışveriş listesini sadece bir kez dikkatlice okuyun. Ardından listeye bir kere daha bakmada, hatırladığınız tüm maddeleri başka bir kağıda not edin. Daha sonra kaç tane madde hatırladığınızı sayın.

* Soğan
* Erik
* Yumurta
* Böğürtlen
* Fındık
* Karides
* Su
* Mayonez
* Fesleğen
* Kabak
* Mango
* Makarna
* Sucuk
* Kahvaltı gevreği
* Kek

Normal Hafıza Puanlaması:

* 18-39 yaş arasındaysanız 10 maddeyi,

* 40-49 yaş arasındaysanız 9 maddeyi,

* 50-59 yaş arasındaysanız 9 maddeyi,

* 60-69 yaş arasındaysanız 8 maddeyi,

* 70 yaş ve üzerindeyseniz 7 maddeyi hatırlamanız; normal hafıza fonksiyonlarına sahip olduğunuzu gösterir. Şimdi de yukarıdaki listeyi her 5 dakikada bir tekrar okuyun. 5 kere okuduktan sonra[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] listeye hiç bakmadan 30 saniye bekleyin ve listenin içindeki maddeleri hatırlamaya çalışın.

Çok İyi Hafiza Puanlaması:

* 18-39 yaş arasındaysanız 13 maddeyi,

* 40-49 yaş arasındaysanız 12 maddeyi,

* 50-59 yaş arasındaysanız 12 maddeyi,

* 60-69 yaş arasındaysanız 11 maddeyi,

* 70 yaş ve üzerindeyseniz 10 maddeyi hatırlamanız; çok iyi hafıza fonksiyonlarına sahip olduğunuzu gösterir
.

En son *RüveYde* tarafından Paz 21 Şub. 2010 - 12:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

"Allah'ım zaLimLerden oLdum ki merhametine muhtacım. . ! Huzuruna aLsanda beni böyLe perişan
benim hakkımda oLan hükmün başımda tacım.."

belinay

S.MODERATÖR
S.MODERATÖR
Sevgili Rüveyde senin testlerini çok seviyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
18-39 yaş arasındayım
1.TESTTE 11 madde
2.TESTTE 13 madde hatırlayabildim.
Testlerin devamını bekliyorum .

Vaktini elbet Allah belirleyecektir. Er ya da
geç olabilir, bu da önemli değil. Nasıl dilerse, öyle olur elbet… Fakat
umudum o ki sevenlerim, hâlimin güzel olması ve teneşire, Hakk âşığı bir
hanım olarak, tertemiz ve huzurla uzanabilmem için dua edeler.

RüveYde

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Belinay.
Beğendiğine sevindim.
Sen diğer testede gayet iyiydin.Ben yine sınıfta kaldım...Hafızam çok zayıf.28 yaş için gayet kötü durum...[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Daha çok zihin jimlastiği yapmalıyım... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"Allah'ım zaLimLerden oLdum ki merhametine muhtacım. . ! Huzuruna aLsanda beni böyLe perişan
benim hakkımda oLan hükmün başımda tacım.."

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]